Wy/sq/Faqja kryesore

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | sq
Wy > sq > Faqja kryesore


udhëzuesi i lirë mbarëbotëror i udhëtimit që çdokush mund ta redaktojë.
6 artikuj në shqip


Ndërsa neglizhohet nga turistët që kalojnë aty afër, Dar es Salaam ka një atmosferë të madhe, përzierje të ndikimeve afrikane, muslimane dhe aziatoko-jugore, port piktoresk, plazhe, tregje të rrëmujshme dhe ndërtesa historike.

Parku kombëtar "Cuc Phuong" është parku i parë kombëtar dhe më i madhi në Vietnam dhe si shtëpi e qindra specieve të florës dhe faunës, një nga sitet më të rëndësishme për biodiversitetin në vend.

Udhëzuesi i gjuhës ruse ju ndihmon të udhëtoni në vendet ku flitet gjuha ruse. Rusishtja flitet nga më shumë se 300 milionë njerëz në mbarë botën, kryesisht në Rusi, në Azinë Qendrore, Kaukaz, dhe në Evropën Lindore.


  • Tbilisi ju mund të ngjiteni te rrënojat e kalasë së dikurshme "Narikala" për një pamje panoramike të qyteti poshtë.
  • Me -62°C (-82°F), Prospect CreekAlaska shënoi temperaturën më të ulët te regjistruar ndonjëherë ne SHBA.
  • Memoriali "Vikroria" (në figurë) në Kalkuta u ndërtua nga Britania si një Taj Mahal i dytë - dedikuar mbretëreshës Viktoria.


Bashkëpunimi i muajit:Wikipedia:Wikivoyage Dmoz: