Jump to content

Wy/sq/Amerika e Jugut

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | sq
Wy > sq > Amerika e Jugut

Amerika e Jugut është një kontinent i vendosur midis Karaibeve, Paqësorit të Jugut dhe Oqeanit Atlantik të Jugut. Është pjesa më e egër e Amerikës.

Pamje panoramike e pyjeve tropikale të Amazonit