Jump to content

Incubator:Büyük harf

From Wikimedia Incubator
This page is a translated version of the page Incubator:Uppercase and the translation is 100% complete.

Vikisözlük düzenleme dışında yapıyorsanız, lütfen test vikinizde küçük harfiyle başlayan sayfalar oluşturmayın (örneğin a, b, c, ç, d). Ayrıca küçük harfli sayfadan büyük harfli sayfaya bağlantı veren yönlendirmeler oluşturmayın.

Neden?

Bunun nedeni, Vikisözlük dışındaki Wikimedia projelerinde tüm sayfaların varsayılan olarak büyük harfle başlayacak şekilde ayarlanmasıdır. http://tr.wikipedia.org/wiki/almanya adresine veya http://tr.wikipedia.org/wiki/Almanya adresine erişmenizden bağımsız olarak, aynı sayfaya gideceksiniz.

Burada Incubator'da, bu ayar bir önekten sonraki sayfa başlıklarını doğrudan etkilemez, ancak vikinizin kendi alt etki alanı oluşturulduktan sonra, sonra önekler kaldırıldığından sayfaları dışa aktarırken yeni vikiye aktarırken sorunlarla karşılaşılabilir. Örnek: vikinizde Wp/tr/almanya sayfası varken Wp/tr/Almanya da varsa, her ikisi de aynı hedefe aktarılacak ve bu da soruna neden olacaktır.

Sayfa adlarındaki teknik kısıtlamalar hakkında daha fazla bilgi İngilizce Vikipedi'de edinebilirsiniz.

Ne yapmalı?

Yukarıdaki ilk iki cümleye bakın: başlığı (ön ekten sonra) küçük harfle başlayan sayfalar oluşturmayın. Bu, şablonlar ve kategoriler için de geçerlidir!

Böyle bir sorunu olan bir sayfayla karşılaştım.
Gerekirse ve bunu nasıl yapacağınızdan eminseniz lütfen doğru sayfa başlığına taşıyın. Aksi takdirde, sayfayı {{delete|case problem}} ile işaretlemeniz yeterlidir, bir hizmetli ilgilenecektir.