Wy/lv/Kaukāzs

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | lvWy > lv > Āzija > Kaukāzs
Jump to navigation Jump to search

Kaukāzs ir reģions starp Melno un Kaspijas jūru. To veido Krievijas dienvidu daļa, Gruzija, Armēnija un Azerbaidžāna. Kaukāzs ir pazīstams ar savu Elbrusa kalnu, kas ir augstākā kalnu virsotne Eiropā, un kas atrodas uz Krievijas un Gruzijas robežas. Reģions tiek uzskatīts par daļu no dabiskās robežas starp Eiropu un Āziju.

Kaukāzs ir kompakts un daudzveidīgs reģions. Tās iedzīvotājiem ir atšķirīga etniskā, reliģiskā un valodu izcelsme. Daļēji šo lielo daudzveidību noteica tas, ka vēsturiski šis reģions ir bijis iesaistīts daudzos etniskos un politiskos konfliktos, no kuriem daži joprojām nav atrisināti līdz pat mūsdienām. Neraugoties uz šo smago vēsturi Kaukāzs lielākoties ir drošs ceļošanai un arvien vairāk iekaro popularitāti tūristu vidū.

Valstis[edit]

Kaukāza karte
Abhāzija
Viens no lielākajiem bijušās PSRS Melnās jūras kūrortiem. Pēc 2008. gada bruņotā konflikta Abhāzija faktiski ir atdalījusies no Gruzijas.
Armēnija
Sena civilizācija, kas izvietojusies starp krašņām kalnu ainavām un iespaidīgiem kanjoniem. Šeit atrodas pārsteidzoši UNESCO pasaules mantojuma objekti, aizmirsti klosteri, kā arī sastopama pārsteidzoši mierīga un draudzīga kultūra.
Azerbaidžāna
Bagātākā Kaukāza valsts ar tās naftas krājumiem un starptautisko biznesu. Brīnišķīgas senās Širvanšahu pilis Baku un Šeki pilsētās, zoroastriešu ugunspielūdzēju tempļi un pasaules līmeņa pārgājieni pa zaļojošiem mežainiem kalniem valsts ziemeļos un dienvidos.
Gruzija
Plaukstošā Kaukāza sirds, ar pasakainu virtuvi un kultūru, ar neticami daudzveidīgām ainavām un izcilu seno baznīcu, katedrāļu, klosteru un alu pilsētu bagātībām.
Kalnu Karabaha
Azerbaidžānas augstkalnu rajons, kuru apdzīvo etniskie armēņi, kas 1994. gadā faktiski no tās atdalījās.
Dienvidosetija
Šis kalnainais apgabals pēc iesaistīšanās karā ar Gruziju vēl nav sasniedzis pirmskara stabilitātes līmeni. Tas joprojām ir grūti sasniedzams un pieejams tikai noteiktām personu grupām caur Krievijas teritoriju.
Krievijas Ziemeļkaukāzs
No neatkarīgo Dienvidkaukāza valstu teritorijām šis reģions lielā mērā nav pieejams. Šajā skaistu kalnu un upju ieleju apgabalā ar lieliskajiem ēdieniem un iespaidīgajiem kalnu ciematiem leģendārā viesmīlība kontrastē ar nebeidzamiem vardarbības aktiem, kas atspoguļojas masu informācijas līdzekļos.

Pilsētas[edit]

Galvaspilsētas[edit]

  • Erevāna – Armēnijas galvaspilsēta.
  • Baku – Azerbaidžānas galvaspilsēta.
  • Tbilisi – Gruzijas galvaspilsēta.

Citas pilsētas[edit]


Citi galamērķi[edit]

Saprast[edit]

Talk[edit]

Nokļūt[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Ar kuģi[edit]

Ar vilcienu[edit]

Pārvietoties[edit]

Ar gaisu[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar riteni[edit]

Redzēt[edit]

Darīt[edit]

Paēst[edit]

Būt drošam[edit]

Iet tālāk[edit]