Wy/lt/Vikivoyage:Sveiki atvykę, naujokai

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | ltWy > lt > Vikivoyage:Sveiki atvykę, naujokai
Jump to navigation Jump to search

Sveiki atvykę į Vikivoyage! Mes, Vikivoyageriai, sukūrę šį puslapį, tikimės, kad jums patiks tai, ką čia rasite ir kad prisidėsite prie nemokamo, šiuolaikiškos ir patikimo pasaulinio kelionių gido.

Kelionės informacijos paieška[edit | edit source]

Kelionių gidai Vikivoyage surikiuoti geografiškai. Čia nerasite straipsnių apie atrakcijas, viešbučius ir restoranus, tačiau tikrai rasite visą svarbiausią informaciją ir dar daugiau straipsniuose apie šalis, miestus ir miestelius.

Bandykite ieškoti savo kelionės tikslo. Tikriausiai būsite nukreiptas į savo kelionės tikslo vadovą, o jei tokio straipsnio nėra, pamatysi straipsnių, mininčių tą vietą, sąrašą. Taip pat galite į paieškos laukelį įvesti ir pramogos pavadinimą. Tuomet pamatysi sąrašą miestų, kuriuose yra ta pramoga.

Kitas būdas yra naršyti geografinėje hierarchijoje. Pradėkite nuo žemynų ar regionų, išvardintų Pagrindiniame puslapyje, ir tęsti naršymą iki norimo miesto, regiono ar rajono.

Jums radus straipsnį, gali vis tiek likti neatsakytų klausimų. Informacija, kaip patekti į šalį nėra parašyta kiekviename straipsnyje, pavyzdžiui, nerasite informacijos apie Australiją Sidnėjaus straipsnyje. Tad, jei vykstate toliau nuo namų, peržiūrėkite hierarchines nuorodas straipsnio viršuje ir perskaitykite informaciją apie regioną ar šalį, į kurią vykstate.

Taip pat kiekviename straipsnyje nėra bendrosios informacijos. Kelionės temų sąraše Vikivoyage turi straipsnius apie pinigus, Wy/lt/vizas, apie tai, kaip jaustis saugiam ir kaip susidoroti su kalbos barjeru.

Atminkite, kad Vikivoyage yra atviras kelionių gidas, kuri redaguoti gali kiekvienas. Dažniausiai tai reiškia, kad galite gauti pačią naujausi informaciją apie įvairius įvykius, tačiau tai taip pat gali reikšti, kad esama informacija gali būti nepatikima. Kaip ir naudojantis bet kuriuo kitu kelionių gidu, taip ir bet kuri nepatikimai atrodanti Vikivoyage informacija turėtų būti dukart patikrinta.

Jei turite individualių klausimų, neaprašytų straipsniuose, visada galite klausti gido. Gidas yra savanoris, ir jei yra bent vienas žmogus, išmanantis norimą sritį, jis bus įvardintas šoninėje lentelėje kartu su jo kontaktine informacija.

Bendriesiems klausimas parašykite žinutę Kelionių bare

Dėka copyleft licencijos straipsnius galite naudoti beveik visur, kur norite.