Wy/lt/Vikivoyage:Apie

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | ltWy > lt > Vikivoyage:Apie
Jump to navigation Jump to search

Vikivoyage – tai projektas, siekiantis sukurti laisvą, nemokamą, užbaigtą, modernų bei patikimą pasaulinį kelionių gidą. Visa tai kuriama su Vikivoyagerių iš viso pasaulio pagalba. Angliškoji Vikiwoyage (Wikivoyage) versija prasidėjo 2006 m. gruodžio 10 d., o 2013 m. sausio 15 d. projekto kordinaciją perėmė Vikimedija. Lietuviškoji versija atidaryta XX m. mėnesio DD d.

Vikivoyage pamatas yra žinių dalijimo dvasia, kuri paverčia keliavimą maloniu. Kai keliautojai susitinka kelyje, jie apsikeičia informacija apie vietas, kurias teko aplankyti ir domisi vietomis, į kurias vyksta. Mūsų tikslas yra lengvai dalintis informacija bei leisti ja dalintis visiems; copyleft licencija reiškia, kad visos tavo turimos žinios po pasaulį pasklis plačiai.

Tam, kad sukurtume Vikivoyage, naudojame įrankį (arba technologiją), vadinamą viki. Ji bet kuriam internetiniam skaitytojui leidžia kurti, atnaujinti, redaguoti ir iliustruoti bet kurį svetainės straipsnį. Mes visi dalinamės savo žiniomis, jas redaguojame, atrenkame geriausias ir sujungiame į vieną darnią visumą. Kuo daugiau žmonių naudoja mygtuką „Redaguoti“, tuo geresnė Vikivoyage tampa.

Jei esi čia naujokas, nebijok būti drasus ir padėk mums!