Wq/szl/Przodniŏ zajta

From Wikimedia Incubator
< Wq‎ | szl
Wq > szl > Przodniŏ zajta
WIKICYTATY

Tyn projekt ôd fundacyje Wikimedia zbiyrŏ cytaty, syntyncyje i maksymy. Kożdy może do nŏs prziwstŏć – Ty tyż, bez żŏdnych formalności, możesz przidŏwać i modyfikować cytaty. Wikicytaty sōm dostympne na prawidłach licyncyje CC-BY-SA-3.0 a GFDL.

Ślōnskŏ wersyjŏ Wikicytat powstoła 14 paździyrnika 2021 roku. Terŏźnie mōmy sam 4 artikli. Prziwstōń do nŏs, coby dalij rozwijać tyn projekt!

Ôbranŏ perzōna

Jak to ôdpuszczymy, jak sie sami niy bydymy mieli we zocy, to tyż nikt nos we zocy mioł niy bydzie i bydzie mioł recht. Jak niy bydymy tego, co sie nōm noleży, sie do skutku dōmogać, to już lepij, coby ta godka razym z nami umarła. Jak mōmy być mamlasami bez godności, kere niy poradzōm abo bojōm sie dōmogać jejich praw, to już lepij, coby nos niy bōło wcale.

ôbejzdrzij wiyncyj cytat ôd Szczepana Twardocha
Perzōny

Perzōny podle profesyji:

Perzōny podle nacyji:

Abchazy

AfgańczykiAmerykōnyAlbańczykiAngolczykiAraberyArgyntyńczykiAustralijŏkiAustryjŏkiAzeryBaskiBelgiBerberyBiołorusinyBirmańczykiBizancyjŏkiBoliwijŏkiBośniŏkiBrazylijŏkiBrytyjczykiBrōnejczykiBurkińczykiBurōndyjczykiBułgaryByngalczykiBynińczykiChilijczykiChińczykiChorwatyCypryjczykiCzechyCzeczenyCzŏrnogōrzceDańczykiDōminikańczykiEkwadorczykiErytrejczykiEstōńczykiEtiopczykiFilipińczykiFinlandyjŏkiFrancuzyGabōńczykiGhańczykiGrekiGruzinyGwatemalczykiGwinyjŏkiHaitańczykiHōnduranyIndusyIndōnezyjŏkiIrańczykiIrlandyjŏkiIslandyjŏkiItalijŏkiIworyjczykiJamajczykiJapōńczykiJugosłowianyKabowerdyńczykiKambodżanyKamerōńczykiKanadyjczykiKaraimyKartagińczykiKazachyKolōmbijŏkiKoryańczykiKostarykanyKubańczykiKurdyKynijŏkiKōngijczykiLankijczykiLesotyjczykiLiberyjŏkiLitwinyLuksymburczykiŁotyszeMadagaskarczykiMadziaryMalawijczykiMalezyjŏkiMalijczykiMaltańczykiMeksykanyMozambijczykiMōnakiMōngołyNauruańczykiNepalczykiNiderlandczykiNigeryjczykiNikaraguańczkiNiymceNorwegiNowoelandyjŏkiOrmianyPakistōńczykiPanamczykiPapuasyParagwajczykiPeruwiańczykiPolŏkiPortorykańczykiPortugalczykiPołedniowoafrykańczykiRusinyRusjōnyRwandyjczykiRzimianyRōmyRōmōnySalwadōrczykiSierraleōńczykiSingapurczykiStrzodkowoafrykańczykiSudańczykiSynegalczykiSyrbySzpaniŏkiSzwajcarySzwedySłowakiSłoweńceSōmalijŏkiŚlōnzŏkiTajeTanzańczykiTataryTibetańczykiTimorczykiTogijczykiTrynidadczykiTurkiTurkmenyUgandyjczykiUjguryUkrajińceUrugwajczykiUzbekiWietnamczykiWynezuelczykiZambijczykiZimbabwejczyki

Żydy

Ludy świataNoblistyFikcyjne perzōnyReligijne perzōny


Dej tyż pozōr na zajtã ôd Wikimedia Foundation