Wq/syl/ꠁꠜꠣꠘ ꠝꠣꠎꠦꠙꠣ

From Wikimedia Incubator
< Wq‎ | syl
Wq > syl > ꠁꠜꠣꠘ ꠝꠣꠎꠦꠙꠣ
Іван Мазепа
Стаття у Вікіпедії
Mediafiles in Wikimedia Commons

ꠁꠜꠣꠘ ꠝꠣꠎꠦꠙꠣ ( укр ⁕ Іван Мазепа ꠨ пол ⁕ Jan Mazepa ꠨ рос ⁕ Иван Мазепа; ) — Ukrainian statesman ꠨ Hetman of Left-bank Ukraine () ꠨ Hetman of Zaporizhian Host ().

ꠛꠄꠀꠘ[edit | edit source]

Все гине там ꠨ де володар не є готовий кожної хвилини захищати свою владу ꠨ як лев ꠨ як вовк ꠨ як собака.

[1]

Коли б Богу так вірно і дбало служив ꠨ то діждав би найбільшого мздовоздаяння ꠨ а тут ꠨ хоч би в ангела перетворився ꠨ не міг би службою [Москві] та вірністю моєю жодної дістати подяки.
  • Я кличу всемогутнього Бога у свідки і заприсягаюся ꠨ що не заради високих почестей ꠨ не задля багатства або яких інших цілей ꠨ а для вас усіх ꠨ що є під моєю владою ꠨ задля жінок і дітей ваших ꠨ для добра матері нашої ꠨ бідної України ꠨ для користі всього народу українського ꠨ для піднесення його прав і вольностей хочу я за допомогою Бога так чинити ꠨ щоб ви з жінками вашими і отчизна не загинули ні під москалями ꠨ ні під шведами.[2]

З Унівесалу Γ8 липня ld9Γр ⁕[edit | edit source]

Універсал Мазепи
Усьому народові буває пожиточно й корисно тоді ꠨ коли всякого чину люди ꠨ не слухаючи жодних бунтівливих зваб та заколотних оман ꠨ тримаються постійно одного свого старшого ꠨ віддають йому щиро своє послушенство і неодмінно дотримуються існуючих порядків[3].
Названі й неназвані особи ꠨ котрі бігали за владою ꠨ не тільки самі на собі и на помічниках своїх пізнали нещастя й занепад ꠨ але за той їхній учинок немало потерпіла й Вітчизна — Україна[3].
Щоб ми зважили на свою цілість і в майбутньому житті ꠨ отож повинні запобігати тому ꠨ щоб вас ворожа омана та зваба не привели до розорення і викорінення[3].

Посилання[edit | edit source]

  1. Крип'якевич І ⁕ П. Історія України ⁕ — Львів: Світ ꠨ l990 ⁕ — С ⁕ Γl0
  2. Крип'якевич І ⁕ П. Історія України ⁕ — Львів: Світ ꠨ l990 ⁕ — С ⁕ Γl8
  3. 3.0 3.1 3.2 Мудрість, 2019.