Jump to content

Wq/syl/Крим

From Wikimedia Incubator
< Wq‎ | syl
Wq > syl > Крим
Мапа Криму

Крим (укр. Крим, крим. Qırım, карї. Kyrym) або Кримський півострів (укр. Кримський півострів, крим. Qırım yarımadası, Къырым ярымадасы)– півострів на півдні України. На його території розташовані тимчасово окуповані Росією Автономна Республіка Крим і спеціальне місто Севастополь. Корінні народи — кримські татари, українці, кримчаки, караїми.

Цитати[edit | edit source]

Крим — це найпишніша медаль, яку сам Бог подарував земній кулі.[1]

— Пабло Неруда

Росія окупувала Крим, який був, є та буде українським![2]

— Петро Порошенко

Крим — це військова стратегія РФ, питання геополітичне, пов'язане не тільки із взаємовідносинами з Україною. Російське керівництво відвело Криму єдину роль — військовий плацдарм.[3]

— Рефат Чубаров

Українська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територією. Не буду сьогодні говорити, що це відбуватиметься швидко і просто. Але це станеться обов’язково, ми разом відбудуємо новий Крим, в якому будуть забезпечені права й інтереси корінного народу Криму і всіх мешканців півострова, незалежно від їхнього етнічного, мовного та релігійного походження.[4]
Поведінка Росії свідчить про те, що вона не визнає кордонів, а ставить їх під сумнів, як це добре видно на прикладі Криму.

Автор: Урсула фон дер Ляєн, 2016 рік Джерело: Kim jest Ursula von der Leyen, kandydatka na szefową KE , dziennik.pl, 2 липня 2019 р.

Посилання[edit | edit source]

  1. Сергійчук В. Український Крим. – К.: Українська Видавнича Спілка, 2001. - С. 3
  2. Офіційна сторінка Петра Порошенка в Твіттері
  3. Template:Wq/syl/Cite web
  4. Template:Wq/syl/Cite web