Jump to content

Wp/qwh/FIFA Patsa kupa 2014

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | qwh
Wp > qwh > FIFA Patsa kupa 2014
Mario Götze , Alimanya – Arhintina, .
Brasil – Hurwatsuyu .
Kustarika – Inlatirra.
Ikwadurpa qhispi haytaynin, Ikwadur – Suwisa, .

FIFA Patsa Kupa 2014 (inlish shimichaw: FIFA World Cup 2014, kastilla shimichaw: Copa Mundial de Fútbol de 2014) nishqaqa 2014 watachaw Brasil mama markachaw XX ñiqin FIFA Patsa Kupam

Istadyukuna[edit | edit source]

Belo Horizonte Brasilia Cuiabá Curitiba
Mineirão Istadyu Mané Garrincha Istadyu Arena Pantanal Arena da Baixada
Nunakuna: 69 950 Nunakuna: 70 807 Nunakuna: 42 500 Nunakuna: 41 375
Castelão Istadyu Arena da Amazônia
Nunakuna: 60 348 Nunakuna: 50 000
Natal Porto Alegre
Istadyu das Dunas Beira-Rio Istadyu
Nunakuna: 45 000 Nunakuna: 60 000
Recife Río de Janeiro Salvador São Paulo
Arena Pernambuco Maracaná Istadyu Arena Fonte Nova Arena Corinthians
Nunakuna: 46 154 Nunakuna: 76 525 Nunakuna: 51 708[1] Nunakuna: 65 281

Grupukuna[edit | edit source]

Grupu A[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Brasil 7 3 2 1 0 7 2 +5
2  Mishiku 7 3 2 1 0 4 1 +3
3  Hurwatsuyu 3 3 1 0 2 6 6 0
4  Kamirun 0 3 0 0 3 1 9 -8

Grupu B[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Urasuyu 9 3 3 0 0 10 3 +7
2  Chili 6 3 2 0 1 5 3 +2
3  Ispaña 3 3 1 0 2 4 7 -3
4  Awstralya 0 3 0 0 3 3 9 -6

Grupu C[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Kulumbiya 9 3 3 0 0 9 2 +7
2  Grisya 4 3 1 1 1 2 4 -2
3  Marfil Chala 3 3 1 0 2 4 5 -1
4  Nihun 1 3 0 1 2 2 6 -4

Grupu D[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Kustarika 7 3 2 1 0 4 1 +3
2  Uruwayi 6 3 2 0 1 4 4 0
3  Italya 3 3 1 0 2 2 3 -1
4  Inlatirra 1 3 0 1 2 2 4 -2

Grupu E[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Fransiya 7 3 2 1 0 8 2 +6
2  Suwisa 6 3 2 0 1 7 6 +1
3  Ikwadur 4 3 1 1 1 3 3 0
4  Unduras 0 3 0 0 3 1 8 -7

Grupu F[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Arhintina 9 3 3 0 0 6 3 +3
2  Nihirya 4 3 1 1 1 3 3 0
3  Busna-Hirsiquwina 3 3 1 0 2 4 4 0
4  Iran 1 3 0 1 2 1 4 -3

Grupu G[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Alimanya 7 3 2 1 0 7 2 +5
2  USA 4 3 1 1 1 4 4 0
3  Purtugal 4 3 1 1 1 4 7 -3
4  Gana 1 3 0 1 2 4 6 -2

Grupu H[edit | edit source]

Pos.
Team
Pts P W D L GP GC SG
1  Bilhika 9 3 3 0 0 4 1 +3
2  Alhirya 4 3 1 1 1 6 5 +1
3  Rusya 2 3 0 2 1 2 3 -1
4  Tayhan 1 3 0 1 2 3 6 -3

Iliminaturyu patsa[edit | edit source]

Round of 16 Quarter Finals Semifinals Final
                                   
  28. June, Belo Horizonte            
A First A   Brasil (pen)  1(3)
  4. July, Fortaleza
B Second B   Chili  1(2)  
    Brasil  2
28. June, Rio de Janeiro
    Kulumbiya  1  
C First C   Kulumbiya  2
  8. July, Belo Horizonte
D Second D   Uruwayi  0  
    Brasil  1
30. June, Brasília
    Alimanya  7  
E First E   Fransiya  2
  4. July, Rio de Janeiro
F Second F   Nihirya  0  
    Fransiya  0
30. June, Porto Alegre
    Alimanya  1  
G First G   Alimanya (aet)  2
  13. July, Rio de Janeiro
H Second H   Alhirya  1  
    Alimanya (aet)  1
29. June, Fortaleza
    Arhintina  0
B First B   Urasuyu  2
  5. July, Salvador
A Second A   Mishiku  1  
    Urasuyu (pen)  0(4)
29. June, Recife
    Kustarika  0(3)  
D First D   Kustarika (pen)  1(5)
  9. July, São Paulo
C Second C   Grisya  1(3)  
    Urasuyu  0(2)
1. July, São Paulo
    Arhintina (pen)  0(4)   3rd Place
F First F   Arhintina (aet)  1
  5. July, Brasília 12. July, Brasília
E Second E   Suwisa  0  
    Arhintina  1   Brasil  0
1. July, Salvador
    Bilhika  0     Urasuyu  3
H First H   Bilhika (aet)  2
 
G Second G   USA  1  
 

Pukyukuna[edit | edit source]