Wp/aln/Uetersen

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aln
Wp > aln > Uetersen
Wp/aln/Uetersen
Uetersen

Uetersen-i [ˈyːtɐzən] asht fshat në juglindje të Gjermanisë, mes qyteteve Pinneberg dhe Schleswig-Holstein, në breg të lumit Pinnau.

Ka nji sipërfaqe prej 11.41 km2 dhe rreth 17.862 banorë (viti 2007).

Wikimedia Commons has media related to: