Wp/aln/Gjermania

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aln
Wp > aln > Gjermania
Flamuri i Gjermanisë
Stema e Gjermanisë

Gjermania ose Republika Federale e Gjermanisë asht shtet i pamvarun në pjesën qendrore të Europës. Ka nji sipërfaqe prej 357.093 km2 dhe rreth 82,44 milion banorë.