Wy/lv/Surinama

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | lvWy > lv > Dienvidamerika > Surinama
Jump to navigation Jump to search
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Paramaribo
Valdība Parlamentāra republika
Valūta Surinamas dolārs (SRD)
Platība 163 820 km²
Iedzīvotāji 558 368
Valsts valodas Nīderlandiešu valoda
Reliģija Kristietība
Elektrība 120V/60Hz
Tālsarunu kods +597
Interneta domēns .sr
Laika josla UTC-3


Surinama ir valsts Dienvidamerikas ziemeļaustumos. Tā robežojas rietumos ar Gajānu, austrumos ar Gviānu un dienvidos ar Brazīliju, bet valsts ziemeļu daļu apskalo Atlantijas okeāns. Tā ir Dienvidamerikas kontinenta mazākā valsts un viena no četrām spāniski nerunājošajām teritorijām kontinentā kopā ar Brazīliju (portugāļu valoda), Gajānu (angļu valoda) un Francijas aizjūras teritoriju Franču Gviānu (franču valoda). No 17. līdz 20. gadsimtam Surinama bija gan Anglijas, gan Nīderlandes kolonija. Neatkarību ieguva 1975. gada 25. novembrī. Surinamas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Paramaribo.

Apraksts[edit]

Reģioni[edit]

Surinamas karte
Paramaribo
Galvaspilsēta Paramaribo un tās tiešā apkārtne, kur dzīvo gandrīz puse no valsts iedzīvotājiem, ir rosīgākā valsts daļa. Pilsētā ir burvīgs vēsturiskais centrs, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Paramaribo daudzajās kafejnīcās un restorānos tiek apmierinātas katra ceļotāja vajadzības. Tas ir arī lielisks sākumpunkts braucieniem uz jebkuru citu valsts reģionu.
Rietumu piekraste
Rietumu piekraste ir pazīstama ar savu putnu dzīvi, un Bigipanas dabas rezervāta apmeklējums var kļūt par patīkamu notikumu jebkurā Surinamas ceļojumā. Šeit ir dažas pilsētas un naktsmītnes izvēles iespējas, bet šī ir vieta tālu no cilvēku drūzmas, un apmeklētāji bieži vien paiet tai garām.
Austrumu piekraste
Austrumu reģions piedāvā vienus no labākajiem bijušo koloniālo plantāciju paraugiem, un dažas plantācijas joprojām tiek izmantotas, bet citas ir pamestas un lielā mērā izpostītas. Gar okeāna krastu jūs atradīsiet vienas no ievērojamākajām jūras bruņurupuču ligzdošanas pludmalēm visā Atlantijas okeāna rietumu piekrastē.
Surinamas lietusmeži
Surinamas iekšzemes apgabali ir daļa no plašā Amazones reģiona un gandrīz pilnībā klāti ar tropiskajiem lietusmežiem. Dienvidrietumos atrodas Sipalivini savannas apgabals. Centrā un dienvidos ir vairākas kalnu grēdas, bet augstākā virsotne - Juliānas kalns - ir tikai 1280 metru augsta. Šajā reģionā dzīvo lielākā valsts indiāņu un maronu daļa, un daudzi no tiem piekopj samērā primitīvu dzīvesveidu. Brokopondo ūdenskrātuve ir viena no lielākajām ūdenskrātuvēm pasaulē.

Pilsētas[edit]

Zēlandes forta (17. gadsimts) pagalms.


Kā nokļūt[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar auto[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar kuģi[edit]

Kā apceļot[edit]

Ar auto[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar kuģi[edit]

Ar velosipēdu[edit]

Ar kājām[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Saziņas valoda[edit]

Apskates objekti[edit]

Darījumi[edit]

Iepirkšanās[edit]

Virtuve[edit]

Reģionālā vistas masala versija, ko pasniedz ar roti maizi, ir vines no populārākajiem ēdieniem valstī.

Dzērieni[edit]

Nakšņošana[edit]

Drošības pasākumi[edit]

Medicīniskā palīdzība[edit]

Paražas[edit]

Sakari[edit]