Wy/lv/Rīga

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | lvWy > lv > Eiropa > Baltijas valstis > Latvija > Rīga
Jump to: navigation, search
Melngalvju un Švābes nami Rīgas Rātslaukumā.

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un galvenais industriālais, darījumu, kultūras, sporta un finanšu centrs Baltijā, kā arī nozīmīga ostas pilsēta. Ar 700 00 iedzīvotājiem tā ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs un trešā lielākā pilsēta (aiz Sanktpēterburgas un Stokholmas) visā Baltijas jūras reģionā.

Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un tas ir ievērojams ar jūgendstila arhitektūru, kurai pēc UNESCO viedokļa nav līdzīgu pasaulē. Rīga bija viena no 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām.


Kā nokļūt[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Rīgas aviosatiksmi apkalpo lidosta "Rīga", kas atrodas samērā netālu no Rīgas centra. No lidostas uz centru kursē 22. maršruta pilsētas autobuss. Kursēšanas intervāls apmēram 15 minūtes. Biļetes cena pērkot e-talonu 1,15 eiro. E-talonus var iegādāties žurnālu kioskos vai speciālos bankomatos. Iekāpjot autobusā e-talons ir obligāti ir jāvalidē, jo pretējā gadījumā tas braukšanai nav derīgs. Autobusā pie vadītaja biļetes cena 2 eiro. No lidostas uz centru var nokļūt arī ar taksometru.

Ar vilcienu[edit]

Rīgas centrālā stacija atrodas Rīgas centrā. Starptautiskie vilcienu maršruti no Rīgas kursē tikai uz Maskavu, Sanktpēterburgu un Minsku. Vietējie pasažieru vilcieni kursē arī līdz Valgai, kur tālāk var pārsēsties uz Igaunijas vilcieniem līdz Tallinu u.c. Igaunijas pilsētām. Blakus centrālajai stacijai Centrāltirgus pusē atrodas pilsētas autobusu un trolejbusu pietura. Stacijas laukumā ir taksometru pietura.

Ar auto[edit]

Ar autobusu[edit]

Rīgas starptautiskā autoosta atrodas Rīgas centrā apmēram 500 metrus no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas. Rīgai ir autobusu satiksme ar daudzām Eiropas valstīm (izņemot Skandināvijas un Vidusjūras reģiona valstis). Blakus autoostai Centrāltirgus pusē atrodas tramvaju pietura.

Ar kuģi[edit]

No Rīgas pasažieru ostas regulāri kursē prāmji uz Stokholmu. Prāmju satiksmi uz Stokholmu nodrošina kompanija "Tallink". Prāmju līnija "Ave Line" nodrošina prāmju satiksmi arī starp Rīgu un Lībeku (Travemundi).

Kā apceļot[edit]

Ar auto[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar velosipēdu[edit]

Ar kājām[edit]

Saziņas valoda[edit]

Apskates objekti[edit]

Darījumi[edit]

Iepirkšanās[edit]

Virtuve[edit]

Dzērieni[edit]

Nakšņošana[edit]

Drošības pasākumi[edit]

Medicīniskā palīdzība[edit]

Sakari[edit]