Wy/lv/Kostarika

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | lvWy > lv > Āzija > Centrālamerika > Kostarika
Jump to navigation Jump to search
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Sanhosē
Valdība Unitāra prezidentāla republika
Valūta Kostarikas kolons (CRC)
Platība 51 100 km²
Iedzīvotāji 4 857 274
Valsts valodas Spāņu valoda
Reliģija Romas katolicisms
Elektrība 120V/60Hz
Tālsarunu kods +505
Interneta domēns .cr
Laika josla UTC-6


Kostarika ir valsts Centrālamerikā. To dienvidrietumos apskalo Klusais okeāns, bet ziemeļaustrumos - Karību jūra. Kostarika atrodas starp Panamu un Nikaragvu. Pēc dzīves līmeņa starp Centrālamerikas valstīm Kostarika ieņem 2. vietu, uzreiz aiz Panamas. Kostarika ir vienīgā neitrālā valsts Amerikā, kas vēl 1948. gadā pilnībā atteicās no armijas. No tā laika vienīgā militārās varas struktūra valstī ir policija. Noziedzības līmenis ir salīdzinoši neliels un valsts skaitās viena no drošākajām Latīņamerikā. Kostarikas administratīvais un kultūras centrs ir galvaspilsēta Sanhosē, kurā dzīvo ap 900 000 iedzīvotāju.

Apraksts[edit]

Reģioni[edit]

Kostarikas karte
Centrālā ieleja
Kostarikas centrālā daļa, visblīvāk apdzīvotā teritorija. Tajā atrodas visapdzīvotākās pilsētas, tostarp galvaspilsēta Sanhosē. Šajā reģionā ir daudzi ievērības cienīgi muzeji un vairāki vulkāni.
Centrālā piekraste
Šeit atrodas labi pazīstamas Kostarikas pludmales un nacionālie parki. Iespējams kopā ar Gvanakasti šī ir viena no tūristu apmeklētākajām Kostarikas daļām.
Gvanakaste
Kostarikas "sausais reģions" ar nelieliem nokrišņiem jebkurā gadalaikā, ar pasakainām pludmalēm un sērfošanu. Tāpat ievērības cienīgi ir daži lieli vulkāni, kā arī sauso mežu parki ziemeļos pie Nikaragvas robežas.
Limona
Ņemot vērā tā relatīvo izolāciju, šis ir vismazāk apmeklētais reģions valstī. Neskatoties uz to reģionā ir lielas iespējas raftingam un jūras bruņurupuču vērošanai. Šeit ir atrodamas arī daudzas skaistas pludmales. Pateicoties šeit dzīvojošo Jamaikas izcelsmes iedzīvotāju daļai to varētu uzskatīt par Jamaikas kultūras priekšposteni Kostarikā.
Ziemeļkostarika
Mazapdzīvots, bet skaists un kalnains reģions, kas ir pazīstams ar savu aktīvo vulkānu Arenalu un apkārtējiem karstajiem avotiem, vulkāniskajiem ezeriem un mākoņos tītajiem mežiem.
Dienvidkostarika
Viena no planētas bioloģiski daudzveidīgākajām vidēm, kurā ir eksotiski un endēmiski faunas un floras pārstāvji. Reģionā ir arī dažas no planētas skaistākajām un attālākajām tropu pludmalēm.

Pilsētas[edit]

Kostarikas akmens lodes.

Kā nokļūt[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar auto[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar kuģi[edit]

Kā apceļot[edit]

Ar auto[edit]

Ar vilcienu[edit]

Ar autobusu[edit]

Ar kuģi[edit]

Ar velosipēdu[edit]

Ar kājām[edit]

Ar lidmašīnu[edit]

Saziņas valoda[edit]

Apskates objekti[edit]

Darījumi[edit]

Iepirkšanās[edit]

Virtuve[edit]

Dzērieni[edit]

Nakšņošana[edit]

Drošības pasākumi[edit]

Medicīniskā palīdzība[edit]

Paražas[edit]

Sakari[edit]