Jump to content

Wt/nrf/Annexe:conjugaison mouogi

From Wikimedia Incubator
< Wt‎ | nrf
Wt > nrf > Annexe:conjugaison mouogi

Conjugaisoun mouogi


mode présent passé
infinitif mouogi
participe mouogi, mouogie


Indicatif

présent passé composé imparfait passé simple
j j je je
tu tu tu
  • il
  • ol
  • no-z-a mouogi

il/ol/no

  • il
  • o
  • no
nous j'ouns mouogi nous
vouos vouos vouos
  • il
  • ols
  • ils
  • ol
  • il
  • ol
  • il
  • ol

Conditionnel

conditionnel présent passé
j j
tu
  • il/ol
  • no
  • il
  • ol
  • no
nous nous
vouos vouos
  • il
  • ols
  • ils
  • ol


Impératif

présent passé
tu tu
nous nous
vouos vouos