Wp/sli/Fußboall-Weltmeesterschoaft 2010

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | sliWp > sli > Fußboall-Weltmeesterschoaft 2010
Jump to navigation Jump to search

De Endrunde der 19. Fußboall-Weltmeesterschoaft der Männer (offiziell 2010 FIFA World Cup South Africa) werd vum 11. Juni bis zum 11. Juli 2010 ei Siedoffreka und damit erschtmoals uff'm offrekanscha Kontinent ausgetroan. Der Beschluss des Exekutivkomitees des Weltfußboallverbands FIFA fiel oam 15. Mai 2004 ei Zürich.

Fußboallstadien der Fußboall-Weltmeesterschoaft 2010[edit]

Johannesburg Durban Kapstoadt Johannesburg Pretoria
Soccer City Moses-Mabhida-Stadion Green-Point-Stadion Ellis-Park-Stadion Loftus-Versfeld-Stadion
Kapazität: 84.490 Kapazität: 70.000 Kapazität: 69.070 Kapazität: 62.567 Kapazität: 51.760
Hiehe: 1753 m Hiehe: uff Meereshiehe Hiehe: uff Meereshiehe Hiehe: 1753 m Hiehe: 1370 m
160px 160px Blick auf den Coca-Cola Park Loftus-Versfeld-Stadion
Port Elizabeth Bloemfontein Polokwane Nelspruit Rustenburg
Nelson-Mandela-Bay-Stadion Free-State-Stadion Peter-Mokaba-Stadion Mbombela-Stadion Royal-Bafokeng-Stadion
Kapazität: 48.000 Kapazität: 48.000 Kapazität: 46.000 Kapazität: 43.500 Kapazität: 42.000
Hiehe: auf Meereshöhe Hiehe: 1395 m Hiehe: 1312 m Hiehe: 671 m Hiehe: 1500 m
Nelson-Mandela-Bay-Stadion 160px

Spielplan[edit]

Gruppe A[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Uruguay.svg Uruguay 4:0 7
2 Flag of Mexico.svg Mexiko 3:2 4
3 Flag of South Africa.svg Siedoffreka 3:5 4
4 Flag of France.svg Frankreich 1:4 1
11. Juni 2010
Siedoffreka Mexiko 1:1 (0:0)
11. Juni 2010
Uruguay Frankreich 0:0
16. Juni 2010
Siedoffreka Uruguay 0:3 (0:1)
17. Juni 2010
Frankreich Mexiko 0:2 (0:0)
22. Juni 2010
Mexiko Uruguay 0:1 (0:1)
22. Juni 2010
Frankreich Siedoffreka 1:2 (0:2)

Gruppe B[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Argentina.svg Argentinia 7:1 9
2 Flag of South Korea.svg Siedkorea 5:6 4
3 Flag of Greece.svg Griechenland 2:5 3
4 Flag of Nigeria.svg Nigeria 3:5 1
12-a de junio 2010
Siedkorea Griechenland 2:0 (1:0)
12. Juni 2010
Argentinia Nigeria 1:0 (1:0)
17. Juni 2010
Argentinia Siedkorea 4:1 (2:1)
17. Juni 2010
Griechenland Nigeria 2:1 (1:1)
22. Juni 2010
Nigeria Siedkorea 2:2 (1:1)
22. Juni 2010
Griechenland Argentinia 0:2 (0:0)

Gruppe C[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of the United States.svg USA 4:3 5
2 Flag of England.svg England 2:1 5
3 Flag of Slovenia.svg Slowenia 3:3 4
4 Flag of Algeria.svg Algeria 0:2 1
12. Juni 2010
England USA 1:1 (1:1)
13. Juni 2010
Algeria Slowenia 0:1 (0:0)
18. Juni 2010
Slowenia USA 2:2 (2:0)
18. Juni 2010
England Algeria 0:0
23. Juni 2010
USA Algeria 1:0 (0:0)
23, Juni 2010
Slowenia England 0:1 (0:1)

Gruppe D[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Germany.svg Deitschland 5:1 6
2 Flag of Ghana.svg Ghana 2:2 4
3 Flag of Serbia.svg Serbia 3:6 4
4 Flag of Australia.svg Australia 2:3 3
13. Juni 2010
Serbia Ghana 0:1 (0:0)
13. Juni 2010
Deitschland Australia 4:0 (2:0)
18. Juni 2010
Deitschland Serbia 0:1 (0:1)
19. Juni 2010
Ghana Australia 1:1 (1:1)
23. Juni 2010
Australia Serbia 2:1 (0:0)
23. Juni 2010
Ghana Deitschland 0:1 (0:0)

Gruppe E[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of the Netherlands.svg Niederland 5:1 9
2 Flag of Japan.svg Japan 4:2 6
3 Flag of Denmark.svg Dänemoark 3:6 3
4 Flag of Cameroon.svg Kamerun 2:5 0
14. Juni 2010
Niederland Dänemoark 2:0 (0:0)
14. Juni 2010
Japan Kamerun 1:0 (1:0)
19. Juni 2010
Niederland Japan 1:0 (0:0)
19. Juni 2010
Kamerun Dänemoark 1:2 (1:1)
24. Juni 2010
Dänemoark Japan 1:3 (0:2)
24. Juni 2010
Kamerun Niederland 1:2 (0:1)

Gruppe F[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Paraguay.svg Paraguay 3:1 5
2 Flag of Slovakia.svg Slowakee 4:5 4
3 Flag of New Zealand.svg Neuseeland 2:2 3
4 Flag of Italy.svg Italia 4:5 2
14. Juni 2010
Italia Paraguay 1:1 (0:1)
15. Juni 2010
Neuseeland Slowakee 1:1 (0:0)
20. Juni 2010
Slowakee Paraguay 0:2 (0:1)
20. Juni 2010
Italia Neuseeland 1:1 (1:1)
24. Juni 2010
Paraguay Neuseeland 0:0
24. Juni 2010
Slowakee Italia 3:2 (1:0)

Gruppe G[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Brazil.svg Brasilia 5:2 7
2 Flag of Portugal.svg Portugal 7:0 5
3 Flag of Côte d'Ivoire.svg Elfenbeenkieste 4:3 4
4 Flag of North Korea.svg Nurdkorea 1:12 0
15. Juni 2010
Elfenbeenkieste Portugal 0:0
15. Juni 2010
Brasilia Nurdkorea 2:1 (0:0)
20. Juni 2010
Brasilia Elfenbeenkieste 3:1 (1:0)
21. Juni 2010
Portugal Nurdkorea 7:0 (1:0)
25. Juni 2010
Nurdkorea Elfenbeenkieste 0:3 (0:2)
25. Juni 2010
Portugal Brasilia 0:0

Gruppe H[edit]

Rang Land Tore Punkte
1 Flag of Spain.svg Spania 4:2 6
2 Flag of Chile.svg Chile 3:2 6
3 Flag of Switzerland within 2to3.svg Schweez 1:1 4
4 Flag of Honduras.svg Honduras 0:3 1
16. Juni 2010
Honduras Chile 0:1 (0:1)
16. Juni 2010
Spania Schweez 0:1 (0:0)
21. Juni 2010
Chile Schweez 1:0 (0:0)
21. Juni 2010
Spania Honduras 2:0 (1:0)
25. Juni 2010
Schweez Honduras 0:0
25. Juni 2010
Chile Spania 1:2 (0:2)

Finoalrunde[edit]

Ochtelfinoale Viertelfinoale Holbfinoale Finoale
                           
             
  A1 Flag of Uruguay.svg Uruguay   2
 
  B2 Flag of South Korea.svg Siedkorea   1  
  Flag of Uruguay.svg Uruguay   1 (5)
 
    Flag of Ghana.svg Ghana   1 (3)  
  C1 Flag of the United States.svg USA   1 (1)
 
  D3 Flag of Ghana.svg Ghana   1 (2)  
  Flag of Uruguay.svg Uruguay   2
 
    Flag of the Netherlands.svg Niederland   3  
  1E Flag of the Netherlands.svg Niederland   2
 
  2F Flag of Slovakia.svg Slowakee   1  
  Flag of the Netherlands.svg Niederland   2
 
    Flag of Brazil.svg Brasilia   1  
  1G Flag of Brazil.svg Brasilia   3
 
  2H Flag of Chile.svg Chile   0  
  Flag of the Netherlands.svg Niederland   
 
       
  1B Flag of Argentina.svg Argentinia   3
 
  2A Flag of Mexico.svg Mexiko   1  
  Flag of Argentina.svg Argentinia   0
 
    Flag of Germany.svg Deitschland   4  
  1D Flag of Germany.svg Deitschland   4
 
  2C Flag of England.svg England   1  
  Flag of Germany.svg Deitschland   
 
    Flag of Spain.svg Spania      Spiel im Ploatz 3
  1F Flag of Paraguay.svg Paraguay   0 (5)
   
  2E Flag of Japan.svg Japan   0 (3)  
  Flag of Paraguay.svg Paraguay   0   Flag of Uruguay.svg Uruguay   
 
    Flag of Spain.svg Spania   1        
  1H Flag of Spain.svg Spania   1
  2G Flag of Portugal.svg Portugal   0  

Ochtelfinoale[edit]

1 Sinnobend, 26. Juni 2010, 16:00 Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth Flag of Uruguay.svg Uruguay Flag of South Korea.svg Siedkorea 2:1 (1:0)
2 Sinnobend, 26. Juni 2010, 20:30 Rustenburg Flag of the United States.svg USA Flag of Ghana.svg Ghana 1:2 n.V. (1:1; 0:1)
3 Sunntich, 27. Juni 2010, 16:00 Mangaung/Bloemfontein Flag of Germany.svg Deitschland Flag of England.svg England 4:1 (2:1)
4 Sunntich, 27. Juni 2010, 20:30 Johannesburg (Soccer City) Flag of Argentina.svg Argentinia Flag of Mexico.svg Mexiko 3:1 (2:0)
5 Montich, 28. Juni 2010, 16:00 Durban Flag of the Netherlands.svg Niederland Flag of Slovakia.svg Slowakee 2:1 (1:0)
6 Montich, 28. Juni 2010, 20:30 Johannesburg (Ellis Park) Flag of Brazil.svg Brasilia Flag of Chile.svg Chile 3:0 (2:0)
7 Dienstich, 29. Juni 2010, 16:00 Tshwane/Pretoria Flag of Paraguay.svg Paraguay Flag of Japan.svg Japan 0:0 n.V., 5:3 e. E.
8 Dienstich, 29. Juni 2010, 20:30 Kapstadt Flag of Spain.svg Spania Flag of Portugal.svg Portugal 1:0 (0:0)

Viertelfinoale[edit]

1 Freitich, 2. Juli 2010, 16:00 Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth Flag of the Netherlands.svg Niederland Flag of Brazil.svg Brasilia 2:1 (0:1)
2 Freitich, 2. Juli 2010, 20:30 Johannesburg (Soccer City) Flag of Uruguay.svg Uruguay Flag of Ghana.svg Ghana 1:1 n.V. 4:2 e.E.
3 Sinnobend, 3. Juli 2010, 16:00 Kapstadt Flag of Argentina.svg Argentinia Flag of Germany.svg Deitschland 0:4 (0:1)
4 Sinnobend, 3. Juli 2010, 20:30 Johannesburg (Ellis Park) Flag of Paraguay.svg Paraguay Flag of Spain.svg Spania 0:1 (0:0)

Holbfinoale[edit]

1 Dienstich, 6. Juli 2010, 20:30 Kapstadt Flag of Uruguay.svg Uruguay Flag of the Netherlands.svg Niederland 2:3 (1:1)
2 Mietwuch, 7. Juli 2010, 20:30 Durban Flag of Germany.svg Deitschland Flag of Spain.svg Spania -:- (-:-)

Spiel im Ploatz 3[edit]

Sinnobend, 10. Juli 2010, 20:30 Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth Flag of Uruguay.svg Uruguay Verlierer Halbfinoale 2 -:- (-:-)

Finoale[edit]

Sunntich, 11. Juli 2010, 20:30 Johannesburg (Soccer City) Flag of the Netherlands.svg Niederland Sieger Halbfinoale 2 -:- (-:-)