Wp/aln/Vullkani

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aln
Wp > aln > Vullkani

Vullkani asht hapje ose e çame në sipërfaqen ose koren e nji planeti, çka lejon magmë të nxehtë, hi dhe gazna vullkanike me dalë mbi sipërfaqe.