Wp/aln/Kisha Ortodokse

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aln
Wp > aln > Kisha Ortodokse

Kisha Ortodokse asht nji prej kishave ma të mëdha të krishtena. Asht e përqendrueme kryesisht n'Evropën Lindore, Juglindore dhe në Lindjen e Mesme.