Wp/aln/Gjeografia

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | alnWp > aln > Gjeografia
Jump to navigation Jump to search

Gjeografia (nga greqishtja: γεωγραφία - geographia, S. Frashëri: dheshkronjë) asht shkencë që merret me studimin e Tokës si dhe dheut, tipareve, banorëve dhe dukurive të saj.