Jump to content

Wp/aae/Zjarri

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aae
Wp > aae > Zjarri
Një zjarr te voshqet

Zjarri ësht një efetu çë ndodhet (suçidir) ka kombustjoni të petkavet, likuidivet, e gasevet. Zjarri jep kaluri dhe drit kur dhizet e digjet shurbise.