Jump to content

Wn/lt/Rusijoje užpulti ir sumušti BBC žurnalistai

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | lt
Wn > lt > Rusijoje užpulti ir sumušti BBC žurnalistai

2014 m. rugsėjo 18 d.

Pietiniame Rusijos Astrachanės mieste agresyvūs asmenys užpuolė BBC korespondentų komandą. Žurnalistai atvyko ištirti pranešimų apie rusų karius, žuvusius prie sienos su Ukraina.

BBC žurnalistams išėjus iš kavinės ir priėjus prie automobilio, jiems kelią pastojo ir užpuolė mažiausiai trys agresyviai nusiteikę asmenys.

Pasinaudoję fizine jėga, vyrai atėmė kamerą, trenkė ją į žemę ir tada su aparatu sėdo į jų laukusį automobilį ir paspruko. Per grumtynes BBC operatorius buvo pargriautas ant žemės ir sumuštas.

Po šio incidento korespondentus apklausė vietos policijos nuovadoje. Po apklausos grįžę į automobilį, jie pastebėjo, kad sugadinta įrašymo įranga, be kita ko, pagrindinio kompiuterio kietasis diskas, taip pat ištrintos kelios atminties kortelės.\

Šis incidentas „akivaizdžiai yra koordinuotas mėginimas atbaidyti akredituotus žurnalistus nuo teisėtų naujienų pranešimų“, – nurodė BBC, paraginusi atlikti išsamų įvykio tyrimą.

Tuo tarpu Astrachanės policijos atstovas Piotras Rusanovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad pareigūnai pradėjo tyrimą dėl vagystės ir ieško užpuolikų.

Dabar visa komanda yra saugi ir jau grįžo į Maskvą.

Astrachanės regiono valdžia dėl šios atakos pradėjo baudžiamąją bylą, informavo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, kuri citavo regiono Vidaus reikalų ministerijos atstovą spaudai Petrą Rusanovą.


Šaltiniai[edit | edit source]