Jump to content

Wn/lt/Nuo Žaliojo tilto nukeltos pirmosios dvi skulptūros

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | lt
Wn > lt > Nuo Žaliojo tilto nukeltos pirmosios dvi skulptūros

2015 m. liepos 20 d.


Sekmadienį atlikus pasiruošimo darbus, naktį į pirmadienį nukeltos dvi iš keturių skulptūrų grupių.

Pirmoji nukelta beveik penkias tonas sverianti du sovietinius karius vaizduojanti kompozicija „Taikos sargyboje“. Ji, Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistų vertinimu, yra blogiausios būklės. Kiek vėliau nukeltos sovietinių darbininkų skulptūros „Pramonė ir statybos“. Jų vietoje ant postamentų pastatyti vazonai su gėlėmis.

Kultūros paveldo departamentas Vilniaus savivaldybei yra davęs sutikimą laikinai nukelti 4 skulptūrų grupes rekonstrukcijai, nes dabartinė jų būklė kelia pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms: metalas paveiktas korozijos, ištrupėjusios skulptūros dalių sutvirtinimo siūlės, vietomis matomi plyšiai, įtrūkimai.

Pirmadienio rytą ant tilto vykdomi pasiruošimo darbai likusių dviejų skulptūrų grupių - „Žemės ūkis“ ir „Mokslo jaunimas“ - nukėlimui, ant jų tvirtinamos plieninės konstrukcijos, užtikrinančios, kad skulptūros keliant nesutrupėtų. Skulptūros išvežamos ir bus saugomos savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštelėje.

Tačiau savivaldybės žadėta akyla jų apsauga taip ir liko pažadais. Į savivaldybei priklausančią UAB „Grinda“ aikštelę pirmadienio vakarą galėjo įeiti ir įvažiuoti kas tik nori. Atvykus į aikštelę pasitiko plačiai atidarytas ir iškeltas užkardas. Aikštelėje šeimininkavo sunkvežimiai, bet ne apsaugos darbuotojai. Per pusvalandį, kol žurnalistai vaikščiojo ir fotografavo, niekas iš apsaugos darbuotojų nesusidomėjo „svečių“ atvykimu.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Žaliojo tilto skulptūros oficialiai yra pripažįstamos kaip kultūros vertybė. Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos apie 38 tūkst. eurų.


Šaltiniai[edit | edit source]