Jump to content

Wn/lt/NASA zondas New Horizons pasiekė Plutoną

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | lt
Wn > lt > NASA zondas New Horizons pasiekė Plutoną

2015 m. liepos 18 d.

Plutonas, 2015 m. liepos 13 d.

Antradienį, Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) kosminis zondas „New Horizons“ pasiekė Plutoną.

Zondas buvo paleistas dar 2006 m. sausio 16 d. tirti šią nykštukinę planetą. „New Horizons“ 2007 taip pat aplankė Jupiterį ir pasinaudodamas jo gravitacija atiko gravitacijos manevrą. Tai buvo padaryta norint padidinti skriejimo greitį

Kosminis aparatas „New Horizons“ praskriejo arčiausiai Plutono po 3 mlrd. mylių (beveik 5 mlrd. km) kelionės. Tai įvyko liepos 14 d. 7 val. 49 min. JAV Rytų pakrantės (11 val. 49 min. Grinvičo arba 14 val. 49 min. Lietuvos) laiku.

NASA trečiadienį paskelbė pirmasias iš labai arti darytas Plutono nuotraukas. Mokslininkus labiausiai sugluminęs dalykas yra tas, kad ant Plutono paviršiaus nėra nė vieno kraterio. Tai rodo, kad planetoje vis dar vyksta aktyvūs geologiniai procesai. Spėjama, kad Plutono ir jo palydovo Charono paviršius yra ne senesnis nei 100 mln. metų. Kalnai, kurie užfiksuoti nuotraukose gali būti sudaryti iš vandens ledo.

Šis aparatas yra pirmasis tiriantis Plutoną ir jo palydovus iš taip arti. Toliau „New Horizons“ tirs Koiperio žiedą. Zondas nuotraukas į Žemę siųs dar 16 mėnesių.