Jump to content

Wn/lt/Išleista Baltix GNU/Linux sistemos 4.0 versija

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | lt

2009 m. gegužės 19 d.

Baltix GNU/Linux sistema

Naujajame Baltix GNU/Linux operacinės sistemos leidime yra visi patobulinimai, esantys Ubuntu 9.04 bei papildomai:

  • Įdiegimo programa (ubiquity) išversta į Lietuvių kalbą (Ubuntu 9.04 tebuvo išversti tik 2 žingsniai iš 7)
  • Įdėtas mobiliojo interneto modemo ZTE MF628 (Omniconnect) bei kitų Bitės/Vodafone bei Omniconnect modemų palaikymas
  • Atnaujinti baltix-desktop, baltix-office, baltix-admin, baltix-network bei kiti baltix metapaketai - įdėta keletas naujų naudingų programų, rečiau naudojamos programos perkeltos į Recommends lauką.
  • Pataisytas HP LaserJet 10xx bei P1005-P1008,P1505(n),P2014(n) spausdintuvų palaikymas (Ubuntu neturi firmware)
  • Įdėti Vilniaus bei Kauno skaitmeninės televizijos pradiniai skanavimo failai - reiktų sudėti visos Lietuvos siųstuvų duomenis pagal skaitmenine.lt - pilnesniam DVB palaikymui reikia padėjėjų ;)
  • daug kitų pataisymų ir patobulinimų.

Naujosios Baltix GNU/Linux 2009 versijos pristatymas įvyko Infobalt'09 parodoje, kur organizacijos Atviras Kodas Lietuvai“ stende lankytojai galėjo sužinoti ir išbandyti laisvas (atviro kodo) programas verslui, namams ir mokymo įstaigoms, Linux operacines sistemas, taip pat gauti informacijos apie nebrangų programinės įrangos legalizavimą. Paroda bei konferencijos vyko gegužės 19-22 dienomis, „LITEXPO“ parodų centre kartu su paroda „Balttechnika 2009“.

„Atviras Kodas Lietuvai“ stende galima buvo išbandyti įvairias laisvas programas ir GNU/Linux operacines sistemas Ubuntu 9.04 bei Lietuvos rinkai pritaikytą Ubuntu variantą Baltix GNU/Linux 2009.

Lankytojai gavo atsakymus į dominančius klausimus bei konsultacijas ir patarimus, kaip ir kokius atvirojo kodo sprendimus taikyti namuose, mokykloje ar Jūsų įmonėje. Taip pat galima buvo įsigyti CD su laisvomis programomis bei Baltix ar Ubuntu GNU/Linux operacinėmis sistemomis.

Daugiau informacijos rasite Baltix GNU/Linux svetainėje bei Baltix OS pakeitimų žurnale.

Šaltiniai[edit | edit source]