Wn/et/Mehhikot tabab võimsaim orkaan

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | et
Wn > et > Mehhikot tabab võimsaim orkaan

23. oktoober 2015, 3

Mehhiko läänerannikult on evakueeritud kümneid tuhandeid elanikke täna õhtul rannikule jõudva orkaani Patricia eest. Orkaan on paisunud rekordiliselt kiiresti ning maabub täna turismipiirkonnas Puerto Vallartal, kuhu on oodata tuuleiile kuni 89m/s (300km/h). Ühendrikkide orkaanikeskus ennustab, et 5. kategooria orkaan on rannikualal katastroofiline.

Patricia on Vaikse ookeani idaosa võimsaim tuvastatud orkaan. Orkaani kiire tugevuse põhjustajaks peetakse Vaikse ookeani niisket õhku ning rekordiliselt sooja ookeanivett. Tugeva tuule ning paduvihmaga on see eluohtlik, põhjustades üleujutusi. Hinnatakse, et lühikese ajaga võib orkaanialadel sadada maha kuni pool meetrit vihma.

Mehhiko veekomisjoni juht märgib, et Patricia on piisavalt võimas autode ja inimeste kaasatõmbamiseks ning vähemvastupidavamate kodude purustamiseks. Täna õhtuks planeeritakse tormi ette jäädavatel aladelt kolmest Mehhiko piirkonnast evakueerida 50 000 elanikku.

Seni kõige võimsam orkaan laastas Mehhiko rannikut aastal 1959. Selles hukkus 1800 inimest, kahjustuste maksumuseks kujunes kaks miljardit dollarit.

Allikad[edit | edit source]