Jump to content

Wb/syl/Wikibooks:Criteria for speedy deletion

From Wikimedia Incubator
< Wb‎ | syl
Wb > syl > Wikibooks:Criteria for speedy deletion
This is an official policy on Sylheti Wikibooks. It has wide acceptance and is considered a standard for all users to follow. Changes to this page must reflect consensus. If in doubt, discuss first on the talk page.
Shortcut:
WP:CSD

Template:Wb/syl/Двома словами Criteria for speedy deletion (CSD) — is a list of cases in which administrators can delete Wikipedia pages without prior discussion and notification of the author, even if these pages have been submitted for discussion about deletion .

Загальні принципи[edit | edit source]

Швидке вилучення покликане зменшити кількість часу, що марнується на обговорення вилучень сторінок і файлів, які не мають жодного справжнього шансу вистояти обговорення. У цьому контексті слово швидке вилучення стосується процесу ухвалення рішень, а не часу, що минув від моменту створення статті. Для привернення уваги адміністраторів користувачі можуть номінувати такі сторінки на швидке вилучення, поставивши на них один зі спеціальних шаблонів з уточненням одного з критеріїв цього правила, наведених нижче, або шаблон {{Db-reason}}, у якому слід навести підставу для швидкого вилучення.

Перед номінуванням сторінки на швидке вилучення слід перевірити, чи можливо її поліпшити, перетворити на заготовку, об'єднати з іншою сторінкою, перенаправити на іншу сторінку, відкинути до стабільної версії або змінити іншим чином. Сторінка придатна для номінації на швидке вилучення тільки в разі, якщо її історія змін не містить нищень стабільної версії.

Адміністраторам і тим, хто номінує сторінки до швидкого вилучення, варто уникати сторінок, створених зовсім недавно (або тих, де стоїть шаблон {{Редагую}} чи {{Перекладаю}}) — деякі автори створюють статті в кілька етапів, періодично зберігаючи поточну версію. У момент номінації сторінки на швидке вилучення над нею ще можуть працювати, а така позначка може відштовхнути автора, особливо початківця. У неочевидних випадках адміністратори не повинні вилучати сторінки чи файли поспіхом, а переносити їх на вилучення з обговоренням. Якщо сторінка вистояла останнє обговорення щодо її вилучення, її не можна швидко вилучати, за винятком нововиявлених порушень авторських прав і сторінок, які відповідають певним безкомпромісним критеріям; ці критерії наведені нижче. Крім цього, у неочевидних випадках слід зважати на тривалість існування статті та відсутність аргументованих зауваг з боку інших користувачів.

Автор сторінки, номінованої на швидке вилучення, не має права прибирати шаблон-повідомлення про номінацію, якщо тільки він сам не номінатор. Якщо автор не згодний з номінацією на швидке вилучення, він може додати шаблон {{Hangon}} на сторінку, після чого він має невідкладно пояснити на сторінці обговорення номінованої сторінки, чому, на його думку, цю сторінку треба залишити. Якщо інший користувач прибирає шаблон-повідомлення про швидке вилучення з добрих намірів, це вважається знаком того, що номінація на швидке вилучення дискусійна, тому слід застосувати до сторінки вилучення з обговоренням.

Template:Wb/syl/Увага Якщо стаття не підпадає під зазначені нижче критерії, то її потрібно запропонувати до вилучення на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення, та поставити шаблон {{Delete}}.

Критерії швидкого вилучення[edit | edit source]

1. Загальні[edit | edit source]

Загальні критерії застосовуються до сторінок у будь-якому просторі назв.

 1. Template:Wb/syl/Якір Незв'язний вміст, що не має жодного значення, або текст, що складається з випадкових символів. Не стосується випадків недотримання правопису, неякісного перекладу, несформульованого й неструктурованого викладу (потоку свідомості), провокацій з метою спричинити конфлікт (флейму), вандалізму, ревних тирад, містифікацій тощо. Цей пункт стосується статей із буквально незв'язним вмістом, у якому не можна збагнути жодного змісту. Використовуйте {{Db-nonsense}}.
 2. Template:Wb/syl/Якір Нецільове використання сторінок і некоректні тести. Стосується сторінок обговорень, шаблонів, категорій тощо, у які вміст вставлено явно не за призначенням[заувага 1], а також вмісту тестового характеру з метою перевірки технічних можливостей Вікіпедії поза призначеними для цього сторінками. Використовуйте {{Db-misuse}} або {{Db-test}}.
  Якщо ж існує припущення щодо добрих намірів автора, йому слід вказати на існування спеціально призначених сторінок тестів і пісочниць (наприклад, шаблону чи модуля) та перед вилученням розглянути перенесення сторінки або туди, або на сторінку в його особистому просторі.
 3. Template:Wb/syl/Якір Вандалізм. Стосується шкідницьких і жартівливих редагувань, відвертої та очевидної дезінформації, зокрема явних містифікацій (включно з файлами, які слугують для дезінформації)[заувага 2], а також перенаправлень, створених унаслідок усунення вандальних перейменувань. Використовуйте {{Db-vand}} або {{Db-hoax}}.
 4. Template:Wb/syl/Якір Явна реклама, піар або спам. Стосується новостворених сторінок[заувага 3], які цілком складаються з реклами або просувають товари, послуги, організації, інтернет-ресурси чи осіб і потребують повного переписування для усунення цієї проблеми. Використовуйте {{Db-spam}}.
  Цей критерій не слід застосовувати, коли суб'єкт сторінки відповідає критеріям значущості, а її вміст можна відредагувати до нейтрального стилю викладу без потреби переписувати цілковиту сторінку наново (наприклад, прибравши рекламний вміст). Сторінки із засиллям рекламного вмісту, які існують вже давно, слід натомість виносити на обговорення щодо вилучення.
 5. Template:Wb/syl/Якір Сторінка, створена в обхід персонального обмеження чи блокування. Застосовується до сторінок, створених заблокованими користувачами або користувачами з персональним обмеженням у ході порушення ними їхньої заборони або блокування в разі, якщо ці сторінки не зазнали суттєвих корисних редагувань з боку інших користувачів. Використовуйте {{Db-evasion}}.
  • Редагування або створення сторінки мало відбутися в той період, коли користувача було заблоковано або на нього було накладено персональне обмеження. Сторінка, створена до набуття чинності блокування/обмеження або після його зняття чи закінчення, не буде відповідати цьому критерію.
  • Для користувачів з персональним обмеженням щодо певної теми, редагування має становити факт порушення конкретної заборони користувача та не містити матеріалів, які законно стосуються якоїсь іншої теми.
  • Якщо користувач-порушник використовує альтернативний обліковий запис (ляльку), щоб уникнути обмеження/блокування, будь-які сторінки, створені за допомоги облікового запису-ляльки після найранішого блокування/обмеження будь-якого з облікових записів цього дописувача, підпадають під цей критерій.
  • Цей критерій не слід застосовувати до шаблонів з великою кількістю включень або наповнених категорій, крім випадків, коли вони були цілком включені або наповнені порушником; ці редагування слід відкотити перед вилученням.
 6. Template:Wb/syl/Якір Сторінки-напади, що створені лише для наклепу, погроз, переслідування, цькування, залякування користувачів або вочевидь тяжко порушують політику щодо біографії живих людей. Вилучаються лише в разі, якщо в історії відсутня нейтральна версія. Сторінки про живих людей, вилучені за цим критерієм, не повинні відновлюватися або відтворюватися в такому характері будь-яким редактором відповідно до ВП:БЖЛ. Не застосовується до перенаправлень з термінів, що існують. Використовуйте {{Db-attack}}.
 7. Template:Wb/syl/Якір Будь-яка сторінка, запит на вилучення якої подав її єдиний автор у разі, якщо автор зробив це з добрими намірами та наводить вагомі причини для такого вилучення[заувага 4] або причини очевидні. Використовуйте {{Db-author}}.
 8. Template:Wb/syl/Якір Ідентична копія раніше вилученої сторінки, яку вилучено за консенсусом обговорення чи внаслідок швидкого вилучення. Не застосовується до відновлених сторінок (як за обговоренням на ВП:ВВС, так і після помилкового вилучення) та сторінок, вміст яких явно відрізняється від вилучених версій. Використовуйте {{Db-repost}}.
 9. Template:Wb/syl/Якір Сторінки, пов'язані з вилученою або такі, що втратили значення для основної сторінки. Використовуйте {{Db-residual}}. Наприклад:
  • сторінки обговорення без відповідної основної сторінки;
  • підсторінки без батьківської сторінки;
  • сторінки файлів без відповідних файлів;
  • перенаправлення на неіснуючі чи вилучені сторінки;
  • категорії, що наповнювалися вилученими чи перенаправленими шаблонами.
  Винятки становлять будь-які сторінки, які мають користь для Вікіпедії, зокрема:
  • обговорення щодо вилучення;
  • сторінки обговорення користувачів;
  • архіви сторінок обговорень (за винятком архівів сторінок обговорення статей, де відповідна стаття та основна сторінка обговорення були вилучені, а сторінка не має користі для Вікіпедії — перевіряйте перейменування та об'єднання сторінок перед використанням критерію в архівах сторінок обговорення статей; батьківська стаття може все ще існувати під іншою назвою);
  • перенаправлення, які були розірвані внаслідок перейменування сторінки — замість цього їх слід перенаправити на нову назву цільової сторінки;
  • доцільні перенаправлення, які можна змінити на доречні існуючі сторінки;
  • підсторінки користувача, якщо користувач не створив сторінку користувача;
  • сторінки обговорення файлів, що існують на Вікісховищі.
 10. Template:Wb/syl/Якір Технічні вилучення. Застосовується до сторінок, що необхідно об'єднати, та сторінок-дублікатів. Іноді доцільно не вилучати сторінку-дублікат, а створити з неї перенаправлення на статтю із правильною назвою. Адміністраторам необхідно перевіряти історію сторінки, аби впевнитися в необхідності об'єднання версій. Використовуйте {{Db-duplicate}}.
  Окрім випадків, коли відсутній явний консенсус щодо вилучення сторінки (наприклад, відбувається обговорення щодо об'єднання, перейменування, наповнення категорії). Не застосовується до сторінок особистого простору користувачів.
 11. Template:Wb/syl/Якір Порушення авторських прав. Сторінки з вмістом, скопійованим із ресурсу, що захищено авторським правом, та вмістом, що не відповідає умовам ліцензування Вікіпедії чи критеріям добропорядного використання. Використовуйте {{Db-copyvio}}.

2. Статей[edit | edit source]

 1. Template:Wb/syl/Якір Дуже короткі беззмістовні та/або неенциклопедичні статті. Стосується статей, у яких відсутнє достатнє змістове навантаження для визначення їхнього предмету. Використовуйте {{Db-nocontext}}.
  • Формальний критерій — менше 296 байтів. Якщо стаття не підпадає під формальний критерій, але надто коротка, радше застосувати не швидке вилучення, а так зване «повільне» вилучення.
  • Винятки становлять сторінки значень, статті-заготовки, а також короткі статті, щодо яких доречно припустити, що вони містять усю наявну інформацію про свої предмети через брак відомостей про них.
 2. Template:Wb/syl/Якір Неукраїнськомовні статті, що скопійовані з іншомовного розділу Вікіпедії або написані не українською мовою. Також статті, що складаються з явного невичитаного машинного перекладу (містять явні та численні мовні помилки) та становлять більшу частину статті. Використовуйте {{Db-lang}}.
  • Винятки становлять статті, створені недавно (7 діб) — інколи так роблять для перекладу іншої статті безпосередньо на новоствореній сторінці української Вікіпедії. Також цей критерій не застосовується до статей з великими цитатами іноземною мовою (текстами гімнів інших країн, іншомовними віршами тощо).
  • Якщо стаття має перспективу доопрацювання (наприклад, її автором є не анонімний користувач або новачок, а досвідчений і активний, або є інтервікі), радше застосувати не швидке вилучення, а так зване «повільне» вилучення.
 3. Template:Wb/syl/Якір Статті без вмісту або з елементами оформлення енциклопедії замість вмісту. Використовуйте {{Db-nocontent}}. Сюди належать:
  • цілком порожні статті;
  • статті, чий вміст копіює заголовок;
  • статті без тексту, але з проставленими категоріями, інтервікі, розділом «Див. також» зі списком зовнішніх посилань тощо.
  Не стосується статей-списків.
 4. Template:Wb/syl/Якір Статті про безсумнівно незначущі речі та відсебеньки. Якщо ж якийсь користувач аргументовано наполягає на значущості предмета статті, її слід винести на обговорення щодо вилучення. Не слід застосовувати критерії до сторінок, створених недавно (7 діб) із вторинними джерелами, або якщо можна припустити перспективи її доопрацювання (наприклад, нещодавно популярна пісня). Використовуйте {{Db-nn}} або {{Db-madeup}}.

3. Перенаправлень[edit | edit source]

Template:Wb/syl/Main

 1. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення на неіснуючі сторінки («розірвані перенаправлення»). Перед вилученням варто перевірити, чи можна змінити перенаправлення так, аби воно вказувало на потрібну або іншу доречну сторінку; якщо можна — обов'язково зробіть це. Використовуйте {{Db-redirnone}}.
 2. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення між просторами назв. Сюди також належать перенаправлення з основного простору назв на інші вікіпроєкти чи мовні розділи. Використовуйте {{Db-redirspace}}. Винятки становлять:
  • перенаправлення між просторами «Вікіпедія:», «Довідка:», «Портал:» включно з шорткатами на кшталт «ВП:XXX» між цими просторами;
  • перенаправлення зі сторінки користувача на сторінку обговорення цього ж користувача;
  • перенаправлення зі сторінок обговорення та документації модулів на сторінки обговорення та документації шаблонів, якщо модуль написаний для роботи єдиного шаблону, а також зі сторінок обговорення MediaWiki на сторінки обговорення відповідних документацій.
 3. Template:Wb/syl/Якір Некоректні перенаправлення. Використовуйте {{Db-wrr}}. Сюди належать перенаправлення, які містять:
  • грубі семантичні помилки. Використовуйте {{Db-redirsense}}.
  • малоймовірні описки. Використовуйте {{Db-redirtypo}}.
  • відмінкові форми назв. Використовуйте {{Db-redirflect}}.
  • суміш розкладок. Використовуйте {{Db-redircase}}.
  Не застосовується до перенаправлень із широковживаних неправильних варіантів написань і назв або перенаправлень із множини на однину (чи навпаки).
 4. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення між сторінками обговорення статей. Найчастіше такі перенаправлення створюються при перейменуванні статті, яка має сторінку обговорення. При цьому слід переконатися, чи немає на це перенаправлення посилань; якщо є — перед вилученням виправити їх на новий варіант. Використовуйте {{Db-redirtalk}}.
 5. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення між підсторінками документації шаблонів. Найчастіше такі перенаправлення створюються при перейменуванні шаблону та супутньої підсторінки документації, якщо така є. При цьому слід переконатися, чи немає на це перенаправлення посилань; якщо є — перед вилученням виправити їх на новий варіант. Використовуйте {{Db-redirdoc}}.
 6. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення унеможливлює перейменування сторінки. Іноді більш доречна назва сторінки перенаправляється на основну назву, що може перешкоджати перейменуванню сторінки. Якщо є сумніви щодо доречності перейменування сторінки, найкраще винести її перейменування на обговорення. За очевидного консенсусу адміністратори мають перейменувати сторінку власноруч або принаймні перевірити, чи відбулося перейменування після вилучення перенаправлення. Використовуйте {{Db-move}}.
 7. Template:Wb/syl/Якір Перенаправлення унеможливлює створення сторінки. Іноді існують перенаправлення зі сторінок, які можуть існувати не як перенаправлення (наприклад, із вузького поняття на загальне), що може перешкоджати створенню сторінки, особливо новачкам, зокрема в разі, якщо дописувач бажає значитися її автором. Якщо є сумніви щодо доречності створення сторінки замість перенаправлення, найкраще обговорити це. За очевидного консенсусу адміністратори можуть вилучити перенаправлення і перевірити, чи створено окрему сторінку. Використовуйте {{Db-create}}.

4. Файлів[edit | edit source]

 1. Template:Wb/syl/Якір Надлишкові:
  • вільні та невільні файли-дублікати або файли, які мають ідентичні якісніші копії[заувага 5], з попередньою заміною посилань на сторінках. Використовуйте {{Db-copyfile}}.
  • вільні невикористовувані файли та їхні похідні копії, створені не для енциклопедичних цілей (ВП:НЕЗВАЛИЩЕ). Окрім випадків, коли такі файли доцільно перенести на Вікісховище. Використовуйте {{Db-notwebhost}}.
  • зіпсовані або порожні файли[заувага 6]. Використовуйте {{Db-corruptfile}}.
 2. Template:Wb/syl/Якір Некоректне ліцензування:
  • файли без зазначення ліцензування та/або без зазначення інформації про автора чи власника авторських прав. Використовуйте {{Без ліцензії}}.
  • файли без зазначення джерела. Використовуйте {{Без джерела}}.
  • ліцензовані як «лише для некомерційного використання» (включаючи некомерційні ліцензії Creative Commons), «без використання похідних матеріалів», «лише для використання у Вікіпедії» або «використовуються з дозволом». Також файли, ліцензовані під GFDL (1.3 та пізні версії) без дозволу або додаткового ліцензування та завантажені до 2018 року.
  • інші випадки, коли можливо аргументовано піддати сумніву ліцензування (відмивання ліцензії автором; вилучення файлу в інших Вікіпедіях як «без дозволу», «відсутнє ліцензування» тощо


Cite error: <ref> tags exist for a group named "заувага", but no corresponding <references group="заувага"/> tag was found