User talk:Zakaria

From Wikimedia Incubator

خوش گلدیکز[edit source]

Sayın Ozan Gülle, mailinizi aldım ve cevabını yazdım.

Osmanlıca vikipedyaya hoş geldiniz. Test olarak çalışan bu Osmanlıca ansiklopedinin normal faaliyete geçebilmesi için kayıtlı kullanıcıların düzenli Osmanlıca ansiklopedi maddesi yazması gerekmektedir. Buraya yazacağınız maddeler sözlük tarzından ziyade Ansiklopedik bir konuda ve ansikloppedik bir tarzda olursa bizim için daha faydalıdır. Bu konuda fikir edinmek için şu örnek maddelere bakabilirsiniz. [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] Yazacağınız maddeler ne kadar uzun olursa bizim için o kadar faydalıdır. Sitedeki ingilizce yazıları Türkçeleştirmek için bu [8] sayfanın en altındaki mavi yazıları takip edin. Bu ansiklopediye yapacağınız katkıdan dolayı şimdiden teşekkür ederim. 250 dilde yayın yapan Vikipedya'nın dilleri arasına kayıtlı kullanıcıların buraya bir kaç cümlelik de olsa osmanlıca madde yazması sayesinde Osmanlıca da katılacaktır. Kullanıcı katkısı gelişen Vikipedya'nın elektronik ansiklopedi hizmeti sunduğu dillerin listesi ve madde sayılarına buradan ulaşabilirsiniz. [9] Bana çekinmeden sorularınızı sorabilir ve mesajınızı ulaştırabilirsiniz. [10] Size en kısa zamanda cevap verilir. Sizi burada görmekten memnuniyet duyarız.

Yazılabilecek maddeler hakkında size toplu bilgi vermek için sitenin Türkçe bölümündeki şu sayfalara bakınız. Sitenin Türkçe bölümünde 80.000 'den fazla madde var.

--Tarih 14:21, 25 July 2007 (UTC)سيته اداره جيسىReply[reply]


جواب[edit source]

بو ايليك دوغرو يازيليشي قايسري دغيل مي؟

--Zakaria 08:55, 27 July 2007 (UTC)

عثمانلى وثيقه لرينده بو ايليك اسمى قيصريدر.

--Tarih 09:05, 27 July 2007 (UTC)


آچیقلاما[edit source]

Yazdığınız metnin başına {{Rtl}} altına ise {{-Rtl}} parantezlerini koyduğunuz takdirde yazılarınız büyür ve sağdan sola doğru gider. Bu parantezleri değiştir tuşunu tıkladığınızda ekranın altındaki standart yazısının yanında bulabilirsiniz. Kullanım şekli için şu[20] maddeye bakabilirsiniz. Ayrıca standart yazısının kenarını tıkladığınızda Osmanlı yazısını seçerseniz Osmanlıca Alfabe çıkar bu alfabeyide kullanarak metin üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

--Tarih 15:19, 29 July 2007 (UTC)Reply[reply]