User talk:Buderan

From Wikimedia Incubator
Jump to navigation Jump to search

Welcome to Wikimedia Incubator!

At the right there are some important links, and here are some tips and info:

If you have any questions, feel free to ask them on Incubator:Community Portal.

-- Welcoming Bot 15:53, 11 November 2018 (UTC)

Template:wt/diq/t[edit]

Selam. Bu şablonda değişiklik yapmayın lütfen. Proje açıldıktan sonra belki düzenleme önerilebilir ancak şuan için çok erken. Xorasan (talk) 09:05, 5 January 2019 (UTC)

diğer vikisözlüklerdeki benzer kullanılan şablonu eklemek istedim sadece. Pek çok şablon ihtiyaçlarımızı karşılamaktan geri kalıyor. Şunu da belirtmek isterim ki pek çok vikisözlükte çok farklı şablonlar kullanılıyor. Bizim projeyi de benzer şablonları uyarlamak istedim.

Diğer bir konu hazır gelmişken söyleyeyim, bazı sayfalarda zazaca anlamını veya telefuzunu yazıyorsunuz bazende Türkçe veya İngilizce anlamları yazılmış. Bunun sebebini soracaktım. Buderan (talk) 16:43, 5 January 2019 (UTC)

Proje açıldığında şablonlar için karar veririz, o sonraki mesele. İhtiyaçları karşılayan şablonlar yeri geldiğinde kullanırız. Diğer mevzıya gelince ; açıklayabildiğimiz kadar zazacasını yazmaya gayret gösterelim. Bazı durumlarda Türkçe ve İngilizce yazıyoruz bu doğru. Eğer zazacası yoksa veya zazaca ile açıklanamayan bir kelime ise diğer dillerden yardım almakta bir sakınca yoktur. İlerde kendi dilimizde açıklaması eklenir veya eğer isterseniz resimlerle de destekleyebilirsiniz. Xorasan (talk) 10:28, 12 January 2019 (UTC)
peki öyle olsun. Projeler için daha çok bekleyecek miyiz? Geldik yardım için ama çok uzun bir zaman sürerse projeden ayrılmak zorunda kalırım. Ekstra şubatta dahil katkı sağlarım ama iş güç başlayacak, görüşmemiz zorlaşacak Buderan (talk) 21:04, 12 January 2019 (UTC)

Wikipedia Kurmancki[edit]

Selam abi, Wikipedia Kurmancki (Wp/kiu) için de çalışma yapsak olur mu? Ben biraz düzeltme yaptım geçen ay. Lakin senden katkı olmayınca bir sorayım dedim. Ne düşünüyorsun bu konu hakkında? Xorasan (talk) 15:37, 28 January 2019 (UTC)

selam, hiç bir fikrim yok. Çalışıyorum ve fazla zamanım yok. Öncd mevcut projeleri açalım. Hem Kurmancki için yeterli bilgi sahibi değilim. Wikipedia ve projeleri düzenleme vs zorlanıyorum ama ileride düşünebilirim. Buderan (talk) 21:02, 29 January 2019 (UTC)

Derheqa procey[edit]

Merhaba dostum, Facebooktan mesaj attım gakiba görmedin. Sana buradan yazayım, hem ayrıntılı da öğrenmiş olursun. yeni kelime eklediğin zaman aşağıdaki şablonu kullanırsan daha iyi olur. İngilizce vikisözlük gibi durması daha sağlıklı olur. Yine de senin fikrini merak ediyorum.


==dil adı== ===söz türü=== {{Wt/diq/Multi|dil adı|söz türü|eril-dişil|terim}} {{Wt/diq/dil kodu-söz türü}} # [[ ====Aleqeyın ==== # [[ ====Rêz ==== {{Wt/diq/Hece|}} [[Category:Wt/diq/Çekuy]]


merhaba, Facebook için şimdilik pek girmiyorum. Bazı sağlık sorunları nedeniyle meşgulüm. Yeni bir sayfa açarken standart bir şablon olması iyi fikir. Türkçe vikisözlük sistemi de hiç fena değil. Almanca ve Fransızca da gayet iyi. İngilizce vikisözlükte diğer dillerdeki kullanımı da ekstradan mevcut. Bence sen bir daha düşün. Buderan (talk) 17:24, 7 March 2019 (UTC)

Ulaşamıyorum[edit]

Selam bıra, kaç zamandır telefonlara da cevap vermiyorsun. Bari buradan yazayım dedim. Benimde bir kaç işim çıktı. Projeyle ilgilenmedim kusura bakma. Müsait olunca telefon et veya buradan yaz. Xorasan (talk) 10:13, 7 April 2019 (UTC)

selam, telefonum arızalı, tamire verdim. Projeler iyice karıştı. Vikikaynak, vikigezgin ve vikisözlük iyi gibi. Sanki birşeyler eksik gibi geliyor bana. Yöneticilere mesaj attım, onların verdiği cevap ise biraz şaşırttı beni. @azminwan kullanıcısı vikipedi de engelli olduğu için projeler askıda bekleyecek dediler. Şimdi proje için 3.adama ihtiyacımız var. Twitter da veya Facebooktan bir arkadaş bulabilir misin. Pek çok zazanın viki hesabı var ama wikiyi kullanmayı bilmediği için vazgeçiyor. Bana bile wikiyi öğretmen bir haftadan fazla sürdü. Senden ricam yöneticilere mesaj at ve bir hal çaresine bak. Buderan (talk) 19:56, 8 April 2019 (UTC)