User:Xbspiro/Kezdőlap

From Wikimedia Incubator
Mirë se vini tek Wikilajme
Burimi i lirë i lajmeve që ju mund të shkruani!
QASJE E SIGURT • Saturday, 1 October 2022, 14:38 (CET)
Vritet Gadafi
top-left
Vritet Gadafi

Sot Agjensia e Lajmeve Rojters ka bër të ditur se diktatori Libisë Moamer Al Gadafi është vrarë nga Keshili Kombtar kalimtar për Çilrim i Libisë. Gadafi u vra në vendlinjen e tij me konkretisht në Sirte pasi që Fronti për çilrim të Libisë morri nën kontroll Sirten po ashtu Televizoni Al Xhazira ka publikuar fotografi dhe një video ku tregon Gadafin e vrarë të shtrirë në në tokë i gjakosur.

[ ± ] - Figura - Lexo më shumë...

Lajmet e fundit Wikilajme RSS Wikilajme në Twitter Wikilajme në Facebook Rifresko faqen ±

Berisha me rekord të ri në not
top-left
Berisha me rekord të ri në not

reu i qeverisë shqiptare, Sali Berisha, ka dëshmuar aftësi të rralla prej notuesi, duke thyer rekordin personal të qëndrimit në ujë. Kryeministri i Shqipërisë, i cili po kalon pushimet me familje në Dhërmi, ka qëndruar në ujë të Detit Jon plot 131 minuta, 4 minuata më shumë se vitin e kaluar.

[ ± ] - Figura - Lexo më shumë...

Hiqni barrikadat, thotë Washingtoni
top-left
Hiqni barrikadat, thotë Washingtoni

Një diplomat i lartë amerikan u ka bërë thirrje sërbëve që po protestojnë në veri të Kosovës t'i heqin barrikadat e vendosura nëpër rrugë dhe të arrijnë zgjidhje përmes dialogut.

[ ± ] - Figura - Lexo më shumë...

Thaçi: Kufiri, çështje ekzistenciale për Kosovën
top-left
Thaçi: Kufiri, çështje ekzistenciale për Kosovën

Kryeminisri i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se kontrolli i pikave kufitare është çështje ekzistenciale për vendin dhe se qeveria e tij nuk do të pranojë të bisedojë për këte me Sërbinë.

[ ± ] - Figura - Lexo më shumë...

Në plazhin e Durrësit mbytet një 70-vjeçar
top-left
Në plazhin e Durrësit mbytet një 70-vjeçar

Në qytetin bregdetar zonën e Kavalishencës, të Durrësit, Hasan Lluani (70-vjeç, nga Tirana) ka gjetur vdekjen e menjëherëshme, aksidentale në det, ndërsa dyshohet se vdekja mund të jetë edhe pasojë e një ataku kardiak.

[ ± ] - Figura - Lexo më shumë...