Wy/tr/Vikigezgin:Hakkında

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | trWy > tr > Vikigezgin:Hakkında
Jump to navigation Jump to search

Vikigezgin (Vikigezgin) özgür, güncel ve güvenilir bir şekilde dünya çapında seyahat rehberi oluşturmayı amaçlayan projedir. Bu proje, dünya genelindeki katkıcılar olan Vikiçelebiler tarafından inşa edilmektedir.

Vikigezgin, seyahat yapmak kadar eğlenceli olan bilgi paylaşma ruhu ile inşa ediliyor. Yollarda gezginler birbirleri ile karşılaştığında birbirlerine geldikleri yerler hakkında bilgi verir ve gidecekleri yerler hakkında bilgi almak isterler. Bizim isteğimiz bu bilgiyi basitçe paylaşılmak ve başkalarınında paylaşmasına imkan tanımak; copyleft lisansımız bildiklerinizi çok uzaklara yaymanız anlamına gelir.

Vikigezgin´i oluşturmak için Wiki adında bir teknolojiyi kullanmaktayız. Bu teknoloji herhangibir internet kullanıcısının herhangibir sayfayı oluşturma, güncelleme, düzenleme ve resimlemesine imkan verir. Hepimiz burada, küçük bilgi kırıntılarımızı paylaşmak, düzenlemek ve birleştirmek için bulunuyoruz. Ne kadar fazla insan Düzenle butonunu kullanırsa, Vikigezgin o kadar iyi hale gelir.

Ayrıca bakınız[edit]