Wy/tr/İspanya

From Wikimedia Incubator
< Wy‎ | trWy > tr > İspanya
Jump to navigation Jump to search
LocationSpain.svg


İspanya (İspanyolca: España), Akdeniz'in batı ucundaki İber Yarımadası'nı Portekiz'le paylaşan, farklılıkları bünyesinde bulunduran bir ülkedir. İtalya'dan sonra en fazla UNESCO Dünya Mirası'na sahiptir ve en fazla dünya mirası statüsündeki şehre sahip olan ülkedir.

Arkadaş canlısı yerlileri, rahat yaşam tarzı, mutfağı, hareketli gece hayatı, dünyaca ünlü gelenekleri ve eğlenceleri İspanya'yı Avrupa'da egzotik bir destinasyon yapar. Hareketli başkent Madrid, capcanlı kıyı şehri Barcelona, ünlü boğa güreşlerine ev sahipliği yapan Pamplona; İslam mimarisiyle bezenmiş, Granada, Sevilla ve Córdoba'nın aralarında olduğu Endülüs şehirleri ve cennetsi Balear ve Kanarya Adaları - İspanya'nın size sunacağı çok şey var!

Gidin[edit | edit source]

Giriş için gerekenler[edit | edit source]

İspanya, Schengen Bölgesi'nin bir parçasıdır. Daha fazla bilgi için ilgili sayfaya bakınız.

6 aydan fazla kalmayı planlıyorsanız, ülkeye girdikten sonraki otuz gün içinde oturma izni (Titulo de Residencia) almanız gerekmektedir.

Uçakla[edit | edit source]

İspanya'nın ulusal havayolu şirketi Iberia'dır.

Madrid, Barcelona, Palma de Mallorca ve Malaga havaalanları en yoğun trafiğe sahiptir. Easyjet, Vueling, Ryanair, Monarch, Thomson, Jet2.com da dahil olmak üzere çoğu ucuz bilet sunan Avrupa şirketinin İspanya'ya uçuşu vardır.

Türk Hava Yolları, Haziran 2014 itibariyle Madrid, Barcelona, Malaga, Valencia, Bilbao ve Santiago D.C.'ye uçuş düzenlemektedir. Pegasus'un da Madrid'e uçuşları vardır.