Wt/sco/tae

From Wikimedia Incubator
< Wt‎ | scoWt > sco > tae
Jump to navigation Jump to search

Finnish[edit | edit source]

(index ta)

Pronunciation[edit | edit source]

  • Hyphenation: e
  • Rhymes: -ɑe
  • IPA(key): [ˈt̪ɑ.e̞ˣ]

Etymology 1[edit | edit source]

From earlier *Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:debug' not found., compare taata.

Noun[edit | edit source]

tae

  1. A guarantee.
Declension[edit | edit source]

Lua error in Module:Wt/sco/fi-nominals at line 61: Parameter 4 must be "a" or "ä"..

Related terms[edit | edit source]

Etymology 2[edit | edit source]

From earlier *Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:debug' not found., compare takoa.

Noun[edit | edit source]

tae

  1. Something made of wrought iron, a forged object.
Declension[edit | edit source]

Lua error in Module:Wt/sco/fi-nominals at line 61: Parameter 4 must be "a" or "ä"..

Synonyms[edit | edit source]

See also[edit | edit source]

Anagrams[edit | edit source]


Irish[edit | edit source]

Etymology[edit | edit source]

From InglisLua error in Module:Wt/sco/debug at line 174: This template is deprecatit. Please uise {{der}}, {{inh}}, {{bor}}, {{cog}} or {{noncog}}.. tea.

Pronunciation[edit | edit source]

Noun[edit | edit source]

Lua error in Module:Wt/sco/gender_and_number at line 104: The gender specification "tae" is not valid..

  1. tea

Declension[edit | edit source]

Mutation[edit | edit source]

Template:Wt/sco/ga mut cons



Samoan[edit | edit source]

Etymology[edit | edit source]

From Template:Wt/sco/proto (compare Indonesian tahi).

Noun[edit | edit source]

tae

  1. excrement

Scots[edit | edit source]

Etymology 1[edit | edit source]

From Old EnglishLua error in Module:Wt/sco/debug at line 174: This template is deprecatit. Please uise {{der}}, {{inh}}, {{bor}}, {{cog}} or {{noncog}}.. .

Preposition[edit | edit source]

tae

  1. to

Adverb[edit | edit source]

tae (nae comparable)

  1. too

Etymology 2[edit | edit source]

From Old EnglishLua error in Module:Wt/sco/debug at line 174: This template is deprecatit. Please uise {{der}}, {{inh}}, {{bor}}, {{cog}} or {{noncog}}.. .

Noun[edit | edit source]

tae (plural taes)

  1. toe

Tagalog[edit | edit source]

Etymology[edit | edit source]

From Template:Wt/sco/proto (compare Indonesian tahi).

Pronunciation[edit | edit source]

  • (noun and interjection) IPA(key): /ˈtaːʔeː/
  • (verb) IPA(key): /taʔˈeː/

Noun[edit | edit source]

Wt/sco/tae

  1. feces

Synonyms[edit | edit source]

Derived terms[edit | edit source]

Interjection[edit | edit source]

tae!

  1. Shit!