Wt/prg/akā
Appearance
Prūsiskan (MK)
[edit | edit source]
Iztarisnā
[edit | edit source]- IPA: /aˈkɑː/
Zentlisnā
[edit | edit source]substantīwan f.
- pralī segītan en laddu na azzaran adder appin
Deklinaciōni
[edit | edit source]| aīnagirbausna | tūlagirbausna | |
|---|---|---|
| nōminatiws | akā | akkas |
| gēnitiws | akkas | akkan |
| dātiws | akkai | akāmans |
| akkuzatiws | akkan | akkans |
Prūsiskan (LPP)
[edit | edit source]
Zentlisnā
[edit | edit source]substantīwan f.
- pralī segītan en ladu na azzaran adder appin
Deklinācija
[edit | edit source]| aīnagirbausna | tūlagirbausna | |
|---|---|---|
| nōminatiws | akā | akkas |
| gēnitiws | akkas | akkan |
| dātiws | akkai | akāmans |
| akkuzatiws | akkan | akkans |
Talkausnas
[edit | edit source]- dirēis: wūnzai

Appus
[edit | edit source]- Wīrds akā en wirdeīnu wirdeins.twanksta.org