Wt/guw/dopo

From Wikimedia Incubator
< Wt‎ | guwWt > guw > dopo

Hogbe yiylọ[edit | edit source]


Yinkọgbe[edit | edit source]

dopo

  1. dopo
    dopo yin sọha 1 lọ. 1 wẹ yin sọha he jẹnukọnna 2 podọ sọha he bọdo 0 go.
    To Heblugbe mẹ, sọha lọ “dopo” yin vivọdọ.

Ogbè devo lẹ[edit | edit source]

Glẹnsigbe[edit | edit source]

  1. one

Flansegbe[edit | edit source]

  1. un


Yinkọgbe-tẹnmẹ[edit | edit source]

dopo

  1. E yindọ yinkọgbe de yin dopo to Gungbe mẹ, e zẹemẹdo dọ onú dopo wẹ e yin.
    Eyin N'dọ, "asé dopo" be onú dopo wẹ, amọ́ eyin N'dọ "asé susugege", be hugan-dopo niyẹn.

Ogbè devo lẹ[edit | edit source]

Glẹnsigbe[edit | edit source]

  1. singular

Flansegbe[edit | edit source]

  1. singulier