Wp/smn/Orjâlâškielâ

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | smnWp > smn > Orjâlâškielâ
Jump to navigation Jump to search
5. Orjâlâškielâ

Orjâlâškielâ taihe pajekielâ lii sämikielâ.

Pustaveh[edit | edit source]

А а Á á B b C c Č č D d Đ đ E e
F f G g H h I i J j K k L l M m
N n Ŋ ŋ O o P p R r S s Š š T t
Ŧ ŧ U u V v Z z Ž ž

Kielâoppâ[edit | edit source]

Kieldimverbâ[edit | edit source]

Indikativ, konditionalpotential

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. in ean eat
2. it eahppi ehpet
3. ii eaba eai

Imperativ

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. allon allu allot
2. ale alli allet
3. allos alloska alloset