Jump to content

Wp/kdr/Wikipedia:Vikipedistler

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | kdr
Wp > kdr > Wikipedia:Vikipedistler
Vikipedi

Ansiklopedisidir Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortahlaşa bolarak kibisi dilde hadirlanan, azat, tölavsız bir internet. Hadirlanmaktadır Wiki teknoloji kullanılarak. Boluşur Vikipedi sözu, viki ve pedi sözlerinin birlaşımınden.

Töratülmüştür viki, Hawaii dilindeki "wiki wiki" (tez veya bilgi için) sozunden. Kelmektedir pedi eski greek kulturasında "kaplavçu kultura tıyuv metodu" menesine kelen paideia sözünden.

Tekmillenmiyecektir uzarlı alışlar yapuldığı için heçbir zaman. Tanımlamaktadır kurmahlarından Jimmy Wales Vikipedi'yi, "Dunya üstündeki har adama gendi dillerinde, en üst kalitede kumuşsuz bir ansiklopedi yaratma ve yayılma ömgakı" bolarak.

Adlandırılırlar Vikipedi'de yazuvçu kişiler Vikipedist bolarak. Parçasıdır Vikipedistler Vikipedi cımatının. Tabulmaktadır yazı Vikipedistlerle birlikte adsız bolarak boluşta bulunan esnasız Vikipedist.

Görebilirsiniz Vikipedistlerin bir listesini Vikipedistler kategorisinde. İçkeri almamaktadır yalhız koluvçu Vikipedistler gendilerini kategoriye koşulduğu üçün liste bütün Vikipedistleri.

Bolabilir hergez bir vikipedist. Bolabilirsiniz sizde vikipedist. Bastırın yalhızca herhangi bir yanın en üstündeki alış bağlantısına.  • Taslaktır Vikipedistler ilen ilgili bu bitik.Koşulabilirsiniz bütünü geliştirerek.


Kardaş Proyektler
Wikisözlük
Azat Sözlük
Wiktionary
Sözler
Wikikitablar
Azat Kitablar
Wikinews
Azat Hronika
Wikiçoharah
Azat Biblioteka
Wikisöz
Özdeyişler
Wikispecies
Biyolojik Cıns Tizini
Commons
Köplü Kipçek Üläştirme
  Meta-Wiki
Viki Yaslar
Wikiversity
Azat Üniversitet