Jump to content

Wp/jct/Vikipedi:hoş geldiniz

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | jct
Wp > jct > Vikipedi:hoş geldiniz

Vikipedi'ye Hoş Geldiniz!

Bütünüyle ohuvçuları tarafından yazuvçulan ve kunuştur azat Vikipedi bilgiliğine hoş geldiniz.
Muna yazuvçu kişiler diye bir alın yok.
Muna yazuvçuluk turuş yalınızca kişi ve etik törleri ölçüsünde belgili.
Muna yazuv bolmak için izin almak ya da ummak da yoh.
Barça gibi siz de anlıh anda bere yazuvçunuz ve mahsud yanda alış eyleyebilirsiniz.

Yuharıdahi Alıştır baylantısını kördünüz mü? Endi siz de Vikipedi'de bilgiyazıları alışabilirsiniz.!

Vikipedi Nedir?

Vikipedi

Vikipedi ohuvçuları tarafından birlik içinde oluşturulan bir bilgiliktir. Sizi Vikipedistler bolarak körmek bizni kutlu edecektir. Kırımçak Vikipedi, bolması kerakan orun köp artharıdır. Artıhsı ileriye kitmek için Vikipedi'nin kesinlikle size keraksinimi bar. Yalınızca özdek yazuvçu bolarak sahışmayın. Vikipedi'nin organizasiyasına yönelik kibisi eskiz de bahanasını eksik bolmamız bar. Bu sizin bilgiliğiniz. İstarsanız gendinizi Vikipedi cımatına Vikipedi:Tanışma yanından tanıtıp Vikipedi issini körebilirsiniz ve ilk yanda alıştırma sınavınızı yapmış bolursunuz.
Neler yapulabilir?

Muna;

 • Vikipedi seyahatı özdekler arasında kezmak ve ilgilendiğiniz konuyu ekspediciyabilirsiniz.
 • Yanhı bir yana başlamak Yanhı başlıklar katlayabilirsiniz.
 • Yan nasılı yazılır Bar bolan bilgiyazılarda alışlar yapup kaydedebilirsiniz.
 • Yanlara çekidüzen berebilirsiniz.
 • Vikipedi hucurasını organizasiyabilirsiniz. (Ulamlar, kınhırlar, boluş yanları ...)

Bütün bunları anında eyleyebilirsiniz. İlk başta inanmak müşkül. Ama istarsanız anlıh an Vikipedi:Sınav tahtasında bir nersalar karalayın ve ne denli uçuz bolduğunu körün.

Kınhırlar

Vikipedi'de özen gösterdiğimiz bir niçe kınhır bar. Bunları Vikipedi:İlkeler ve kınhırlar yanında körebilirsiniz. En bunyat ilkelerden söz edecek bolursak:

 • Vikipedi:Tarafsız bahış açısı Yansızlık: Bir bilgiyazı yalhızah yanlı bolamaz. Vakaya har açıdan bahabilmeli ve alış körüşler içermelidir.
 • Vikipedi:Tüzümek töraları tüzümek: Vikipedi GNU Azat Belgeleme Yetki Belgesine biyimdir. Bu Yetki Belgesi, barçanın Vikipedi'den ruşen şertlerle azatça alıntı yapmasını tüzüler. Bu sebeble Vikipedi'ye konulan yazıların alıntı yapuldığı yerden bunu belirterek izin alınması ya da hanlıh malı sayılan çoharahlardan faydalanılması kerakmaktadır. Elbette ki dürlü çoharahlardan yaptığınız derlemeleri bereye yazmak, harhangi bir tüzü problema ketirmez.
 • Vikipedi:Nezaket ilkesi incelik: Vikipedi'de har birlikteyiz. Eger bir anlaşmazlık çıharavçu saklamızı beklavçu kultura bir minvalde talaşmayı uzatmalıyız. Kerakirse talaşmaya 1-2 kün ara berip tugal savluhlu sahış zaman tanımalıyız.
 • Yazım, dilbilgisi: Vikipedi, başka Wikimedia bütün sürümlerinde bolduğu gibi dunyada en tüz dilbilgisi kurallarıyla yazılan genel av bilgiliklerden birisidir. Kırımçak Vikipedi'yi de bu ölçünlerin üstünde tutmak için elimizden keleni yapmalıyız.

Zınharlanuvçu

Eger bir çıhmaza tüşerseniz yılmayın. Boluş:İçindekiler Boluş yanlarına bir köz atın. Minhal bulamazsanız başka Vikipedistlerden boluş isteyiniz.

Yanı buzarım, yanhılışlıh yapuram diye korhmayın. Vikipedi:Bagatır bol bagatır bolun! Barçamız ilk başta buraya yattık. Acaba etmeyin, yanhılışlıh yapusanız bile biri kesinlikle redaksiya size boluş bolacaktır. Gendinizi alış yapumaktan alıkoymayın.

Koşulmak istar mısınız?

Siz de bu yepyanhı dunyaya adımınızı atıp biznilere koşulmak istar mısınız? Vikipedi'nin endiki ve kelecek kuşahlara Kırımçak eşsiz bir çoharah olabilmesi için size gereksinimi bar. İsterseniz gendinizi Vikipedi cımatına Vikipedi:Tanışma Tanışma yanından tanıtabilir, ve üstelik ilk denemenizi de yapumış bolursunuz...

Tügal artıh bilgi için

 • Vikipedi:Cimat portalı : Yapılacak işlerin eskizlendiği yan
 • Boluş:İçindekiler : Vikipedi'de yan yazma ve düzenleme ile ilgili boluş yanları har eki yanda ve sonraki yanda"sitede yol bulma" yerinden çoharahça ulaşabilirsiniz.