Wp/jct/Vikipedi:Beş bunyat taş

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | jct
Wp > jct > Vikipedi:Beş bunyat taş

Vikipedi'deki bütün Vikipedi ilkeler ve kınhırlar Beş bunyat taşa dayanır:


 1. Vikipedi:Vikipedi ne divildir Vikipedi bir bilgiliktir, Genel ve has bilgiliklerin özelliklerini kuvşurlaştırır. Vikipedi bir Vikipedi sözlük divildir, Vikipedi: Has ekspediciyalar resim has ekspediciyalar çoharahı, bir Vikipedi ne divildir#Vikipedi azat kürsü divildir azat kürsü, güncel, kumuşsuz sunucu, genel av meydan tamurlat, Vikipedi: Özak tirlik yomahı kişisel tanıtım yeri, sahınlar betleği, bir kargaşa ve elerki sınavı, bağlantılar (iç ya da körüm) yası divildir. Vikipedi gendi fikirleriniz, sagınçlarınız ya da kanıtlarınızı tolturabileceğiniz yer de divildir, bütün kullanıcılar Vikipedi: Özak ekspediciyalar yasah Vikipedi özak ekspediciyalar politikasına yaradır. Bütün kullanıcılar könü ve titizlik için çaba harcamalıdır.

 1. Vikipedi: tarafsız bahış açısını közetir, bu özdeklerin harhangi bir tarafın bahış açısını yansıtmamasına çabalandığı anlamına kelir. Bu arasıra birden köp bahış açısının bir arada berilmesi ilen sağlanır; bütün bahış açıları könü bir minvalde belgirtmek har birine yer berilir, böylece ohurlar neyin kimin fikri bolduğunu bilarlar; ve hiçbir körüş "en könü" ya da "en eyi" bolarak aşkarılmaz. Bu bağlamda özak Vikipedi: İhtilaflı özdekler kılavuzu ihtilaflı özdeklerde Vikipedi: könülenebilirlik könülenebilir, Vikipedi: Çoharah kösterme çoharahlara dayanan bilgiler kullanılır. Kaysı eşizlemenin artıhsı tarafsız bolduğuna yönelik bir talaşma bolduğunda bir aşayışlanma avdeti savlanır, özdek kertiden yayılma edilir ve Vikipedi:Talaşma yanı Vikipedi:Talaşma giderme anlaşmazlık giderilir.

 1. GNU azat belgeleme yetki belgesi Vikipedi azat ve tölavsızdır, Vikipedi: GNU azat belgeleme yetki belgesine bağımlıdır ve uygan bir minvalde dağıtılıp alışabilir. Unutmayın, Vikipedi: özdeklerin tutuvluhu özdekler barça tarafından alışabilir ve hiçbir bireyin reviziyanda tuvuldur; bu yüzden yazdığınız har nersa başkaları tarafından şevagatça alışacak ve istenildiği gibi yanhıdan dağıtılacaktır. Vikipedi: tüzümek rastları tüzümek rastları ihlallerine yol açan ya da bir minvalde GFDL yetki belgesi ilen çirimleşmeyen içerik katlamayın.

 1. Vikipedi:Gadepla kınhırları Vikipedi yazarları, talaşma kınhırlarına tembih]]: Alara koşulmasanız bile Vikipedist yoldaşlarınıza hörmatı elden kaldırmayın. Vikipedi: Hörmatlı ilkesi hormatlı bolun. Vikipedi: Kişisel saldırılar yasah kişisel saldırılardan ve yanhılışlıhlı yanılardan uzah tolhat. Ortam gerildiğinde asayışlan bolun; Vikipedi: Üç artharı teşuva kınhırına uyun ve Vikipedi: Organizasiya uruşlarına girmeyin. Unutmayın ki, Vikipedi'de üzerinde çalışılacak 73 özdek bar. Hiçbir zaman Vikipedi: Görüşlerinizi açıklamak için Vikipedi'yi aksatmayın bir konuyu açıklamak için Vikipedi'yi ayirmayarak Vikipedi:İyi niyet bolduğunu varsaymak iyi niyetli davranın ve tersini kanıtlayan bir durum bolmadığı zamanca başkalarının Vikipedi: İyi niyet bolduğunu varsaymak iyi niyetli olduğunu düşünün. Tuzaha düşürücü eylemler yapumak için Vikipedi: Kuklalar kullanmayın. Açık fikirli ve tınçlıh bolun.

 1. Burada sözlanan beş ilkeden başka, Vikipedinin kalın kınhırları yohtur. Özdekleri kelüvtürürken, taşırken ve alışırken Vikipedi:Yürakli bolun tınçlıh bolun, zira yazmanın keyfi har ne kadar hedeflense de tügallikçi bolmayarak çıhar. be bozmaktan korkmayın. Özdeklerin har eşizlemesi hafizdir, atınık Vikipedi'ye yanhılışlıhla eksiltme berme veya geri teşuva bir minvalde bilgileri silme mikreniz yoh. Ama unutmayın: Burada yazdığınız har nersa gelecek züriyetler için saklanabilir.

Ayrıca bahınız[edit | edit source]

 • Vikipedi: Vikipedi ne tuvuldur.
 • Vikipedi: rastında
 • Vikipedi: Vikipedi kınharıhları
 • Vikipedi: İlkeler ve kınharıhlar
 • Vikipedi: Silme politikası
 • Vikipedi: Yaşırtınlıh ilkesi
 • Vikipedi:Sürünçak politikası • Beş bunyat taş ilen ilgili bu özdek bir eskizdir. İçeriğini geliştirerek Vikipedi 'ye katkıda bulunabilirsiniz.


Kardaş Proyektler
Wikisözlük
Azat Sözlük
Wiktionary
Sözler
Wikikitablar
Azat Kitablar
Wikinews
Azat Habarlar
Wikiçoharah
Azat Biblioteka
Wikisöz
Özdeyişler
Wikispecies
Tirlikbilim Cıns Dizini
Commons
Köplü Ortam Bölüşüm
  Meta-Wiki
Viki Yaslar
Wikiversity
Azat Üniversitet