Wp/cjm/lis saralah

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | cjmWp > cjm > lis saralah

Template:Wp/cjm/Languages

Template:Wp/cjm/External links

 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •

Template:Project lists/en

Mbaok bi'ar ni pakandung sa lis di tongabih  287 sap ndom kung yeh dom-dom Wikipedia rasmi mada hu pacuak mrai di gah alanyu dom-dom thaqplaihra di Wikimedia Foundation (Mbät Wikimédiâ). Pakaldlam dalam bahsa-bahsa bikan dok hu yeh papatagok pak Wikimedia Incubator (Pung caih Wikimédiâ); bahsa-bahsa kung gaok kritériâ tantu yumkin patandem hu wiki-wiki di waq aingnyu.

Dom-dom daftar tabul lajang hu pa-ornde oléh payäuk artikel urak mada. Riim sa daftar pabrei mrai angan bahsa dalam sap ndom Inggréh (hu patambuak tel artikel Wikipédiâ Inggréh ka bahsa),  "angan libikdhi" dinyu (yau ka dalam bahsa sisinyu, hu patambuak tel artikel kung dalam wiki di bahsa nan), bat kod bahsa hu jeng papndar dalam alamat di wiki dan dalam dom-dom tambuak papkaik antrawiki tel nyu (hu patambuak tel Mbaok Bi'ar Inâ libikdhi), kaow mayau ka statistiq diangaok dom-dom artikel, harak-ramik, ahli admin, rapandar, rapandar aqtif dan thaik-thaik (sebih-phot hu patambuak tel sa mbaok bi'ar libikdhi kung som-suen).

Si papndem sa Wikipédiâ kung dalam sa bahsa bruw, palikau baik iak sarak propos bahsa dan Incubator manual (harak tangan Pung caih) di khaol dahlak. Kotsangka: Ghenti papthaim tamâ sa tambuak papkaik di sani lajang dioh cuak tabiak sa Wikipédiâ bruw, gaic, nyu kaow oh papamra telka ndokkhin bat nan hu jeng pacuak tabiak.

Yahlac sa wiki jiangkäl hu aqtif dan di oh hu jeng palis di sani, palikau baik pos sa sangkahatai tagok mbaok bi'ar ndom di artikel ni, pandungtong sa patambuak tel "tongbih" dom-dom mbaok bi'ar Wikipédiâ kung réléwen, dan dong papromosi ijtihadah sebik saong patrakaong bat nan tagok Wikipedia-L mailing list, dan pak Wikimedia News (Wikimédiâ Khabar).

Tabul-tabul di sani saongpasagam-klam yeh saongpasasopnyu hu pacih-gaong oléh ahli-ahli harak-ramik (papandar saongpa-otomatiq ndata kung hu paptaom mângnyu mbaok bi'ar  Krei-crih:Statistiq di sa riim wiki), maduh dom-dom harak-ramik kung hu ngap telka dom-dom daftar indubiduel akan oh duei liwik tuk , dan maduh nan yeh saralomrai oh laziim. Yahlac samineng jenih be jhung saong sa daftar dokjiangnyu  saongpasimpli mada mrai statistiq truh hareibingun kung oh njep yäuk tel, pos baik mrai pak bat nan tagok dingaok mbaok bi'ar ndom.

Lis-lis di Wikipdiâ-wikipédiâ

Kotsangka

  • Kolum "Bih-tih" mbaiy wâk tel sajumlah dom-dom mbaok bi'ar  dalam limbah-limbahpangan tongbih, ndungtong tongduanyu dom-dom artikel (bat yäuk artikel rasmi di sariim wiki) dan dom-dom oh kung artikel (dom mbaok bi'ar rapandar, thaik-thaik, dom mbaok bi'ar ndom, dom mbaok bi'ar "projéq", dom kategri dan témplait).
  • "Ra-rapandar Aqtif" nyu yeh ra-rapandar bloh tamângan -rangkung mada ngap takik paphotnyu sa harak-ramik dalam kalau pluh harei tapa.
  • "Thaik-thaik" nyu yeh sajumlah file bloh hu upload saongpalibikdhi. Kotsangka baik lac samineng Wikipédiâ kung pagah di oh pandar thaik-thaik libikdhi dan parapnye yeh dingaok Commons (Umum-umum) saongpaslasei, maduh keimah 0 oh bhiak sa rusak.
  • Kolum "Binah Dalam" dom-dom (Harak-ramik/Artikel × Oh kung Artikel/Artilel × [1−Caduk-nisbah]) nyu yeh sa isharat kung sagraoq mrai pak kwaliti di sa Wikipédiâ, kung pataceikhän de halei frékwen kung artikel-artikel dinyu hu jeng padângharei. Bat ni nyu di oh mbaiy wâk tel kwaliti "akadémi".

Tongabih Wikipédiâ hu pa-ornde oléh jumlah artikel

Bahsa-bahsa kung hu palis di sani nyu yeh dom-dom Wikipédiâ kung blaoh hu cuak mrai, ornde oléh jumlah artikel. Bat tabul pandungtong dom-dom Wikipédiâ kung blaoh dipakatâkkläk, bat kung domain dinyu nan min dokkung pawujud yau ka Afar Wikipedia, kung blaoh dipakarâk wek pak thun 2008 nan.

Wp/cjm/lis saralah/Table

Dipa-oh mâk brom, dipa-alih dan bikan

Wâk-arahan:

  1. , kung pa-aradh tagok dalam Special:SiteMatrix kayua gruk pawujud kod bahsa Wikimédiâ tapi saong oh mada wiki nei, pawâk-arahan tel.
  2. cz:, pawâk-arahan tel cs:

Dipa-oh mâk brom

  1. Bahsa Alsati wiki: als – papgah tabiak tuk mada 19 artikel tatap; urak untukka daialéq-daialéq Alémanni saong harung, oh halih dalam alamat. als nyu yeh kod ka; gsw jeng hu mâk iak taduel.
  2. Akanakstatisticstongbih artikel – dipa-oh mâk brom: Bahsa Akan urak ni hu mâk iak taduel dreh sa mangawom bahsa-bahsa. Mada yeh sa Wikipédiâ ; Yahlac gep ayut be mahu harak artikel-artikel tuei bahsa Akan bikan, lajang gep ayut yumkin ndokkhin sa Wikipédiâ bruw.

Bac-sohmin (ra-rapandar kung dok wujud yumkin dok min "log in"; dom-dom tafaddhol rapandar dikhaolnyu dok min mustajab tapi dioh yumkin hu paslih phlaih nei):

  1. Wikipédiâ Kanuri mada hu yeh pakarâk wek, tuei sa bik tham bhun-bhap. Bat asal nyu yeh gruk oh hadiran di tongduanyu pakaldlam dan bhun-bhap.
  2. Wikipédiâ Choctaw mada hu yeh pakarâk wek kung tuei sa bik tham bhun-bhap. Pakaldlam minimum kung dok wujud akan saongpa-oh mustahél hu pa-alih tel Wiki pung caih.
  3. Wikipédiâ Moldova. Iak Proposals for closing projects/Closure of Moldovan Wikipedia.
  4. Wikipédiâ Hiri Motu hu yeh pakarâk wek pak harei 09-07-2007.
  5. Wikipédiâ Kwanyama hu yeh pakarâk wek pak harei 10-07-2007.
  6. Wikipédiâ Muscogee hu yeh pakarâk wek pak harei 10-07-2007.
  7. Wikipédiâ Yi hu yeh pakarâk wek pak harei 29-07-2007.
  8. Wikipédiâ Afar hu yeh pakarâk pak harei 13-05-2008.
  9. Wikipédiâ Marshall hu yeh pakarâk wek pak harei 14-05-2008
  10. Wikipédiâ Ndonga hu yeh pakarâk wek pak harei 24-02-2010.

Dipatasaoh dan dipayuâkték (bat ni nyu bikan mâng "oh kung wujud" tamâ dalam nan nyu yeh dalam Special:SiteMatrix; gaic xx.wikipedia.org pabrei sa "Mbaok bi'ar Inâ" oh-kung wujud dreh hu padhoddho saong sa risal browser kung yeh lac URL nan jhung; libaih nan gaic prefix antrabahsa dok min kung hu oprasi):

  1. Wikipédiâ Herero hu yeh pakarâk wek pak harei 24-07-2007, tapi dom-dom mbaok bi'ar rapandar kung asli dok min pawujud.
  1. nostalgia.wikipedia.org – bac-sohmin snapshot dom-dom harei awal-awal di Wikipédiâ.

Dipa-alih dan dipakatâkkläk

  1. Gruk harak-ramik bahsa Toki Pona di Wikipédiâ nyu oh dok gaic jeng pawali oléh Wikimédiâ dan urak ni hu jeng yeh pawali oléh Wikiâ dreh yeh Wikipésija.
  2. Gruk harak-ramik bahsa Klingon di Wikipédiâ nyu oh dok gaic jeng pawali oléh Wikimédiâ dan urak ni hu jeng yeh pawali oléh dreh yeh Wiki Klingon. Mada gaic ralo nyu dalam sakkarai Wikipédiâ Klingon.
  3. Nyu urak ni saongpapgah yeh hu mâk yolbrom dingaok, kung yeh lac gruk cuak mrai Wikipédiâ bahsa Sibériâ thun 2006 nan nyu hu pa-asas yeh dingaok sa blekkhud'ah. Nyu hu yeh pakatâkkläk dithun 2007 hadei mâng pakaldlam-pakaldlam mada hu jeng pa-alih tel sibvolgota.
  4. Wiki [[Sep11wiki|11bingun bilan Salipan] hu yeh jeng pawali mâng thun 2001 mbiah tel thun 2008 walaupunnagaic dok mada sa hadriya dan nuqtoh-mboh kung bikan kung mâng tongabih Wikipédiâ bikan-bikan.  Nyu hu ngak si bac-sohmin dalam thun 2006 dan hadei nan hu pakarâk wek. Pakaldlam hu yeh jeng pa-alih tel binah sep11memories.org, kung jakmâng mada bloh hu mâk offline (archive).

Never been an official Wikipedia

  1. Lingua Franca Nova Wiki. A request for an official Wikipedia was rejected. It now has approximately 3,000 articles.
  2. Korean Hanja Wiki. The wiki of this writing system was rejected on new language request of Wikimedia. It now has approximately 500 articles.
  3. Prussian Wiki. A request for an official Wikipedia was rejected. It now has approximately 350 articles.

Kod-kod bahsa oh-kung standad

  1. Bahsa Inggréh Simpli (mâk pandar kod ikhtiraok simple)
  2. Bahsa Banyumasa (mâk pandar kod ikhtiraok map-bms)
  3. Bahsa Bélarusia (Taraškievica) (mâk pandar kod waq aing be-x-old saonggantinyu be-tarask )
  4. Bahsa Aromania (mâk pandar kod ikhtiraok roa-rup)
  5. Bahsa Samogitia (mâk pandar kod ikhtiraok bat-smg saonggantinyu rasmi bruw sgs)
  6. Bahsa Zamboanga Chavacano (mâk pandar kod ikhtiraok cbk-zam)
  7. Bahsa Tarantino (mâk pandar kod ikhtiraok roa-tara)
  8. Bahsa Ripuaria (sa-urak rai dok pandar ksh of Kölsch, saongpasbhiak-bhiaknyu sa subset di Bahsa Ripuaria)
  9. Bahsa Néndelen Sakson Biér (mâk pandar kod njep nds-NL, min, hu papawah-yau saong Plattdüütsch, pandar nds)
  10. Bahsa Norma (mâk pandar kung hu pa-oh-kaétan nrm saonggantinyu superset roa)
  11. Bahsa Võro (dokkung mâk pandar kod ikhtiraok kalep fiu-vro saonggantinyu rasmi bruw vro)
  12. Bahsa Laow Kanton (dokkung mâk pandar sa kod ikhtiraok kalep zh-yue saonggantinyu rasmi bruw yue)
  13. Bahsa Minna (dokkung mâk pandar kod ikhtiraok kalep zh-min-nan saonggantinyu rasmi bruw nan)
  14. Bahsa Laow Kalep (dokkung mâk pandar kod ikhtiraok kalep zh-classical saonggantinyu rasmi bruw lzh)
Iak Kod bahsa Wikimédiâ ka mbluak di maklumat

Mahan Wikipédiâ-wikipédiâ

Palikau baik riwang tel [[incubator:|Wikimedia Incubator project (projéq Pung Caih Wikimédiâ)]] untukka Verzyon Bahsa Bruw.

Kaow nan rei iak

Gol unsur-unsuran dan statistiq papthaim

Projéq-projéq papathaim

Template:Wp/cjm/Commonscat