Jump to content

Wp/aln/gjuha serbe

From Wikimedia Incubator
< Wp‎ | aln
Wp > aln > gjuha serbe

Gjuha serbe ose serbishtja asht gjuhë sllave e familjes indo-evropiane qe flitet në Serbi, Bosnje, Mal të Zi dhe në Kosovë.