Wn/mk/Главна страница

From Wikimedia Incubator
< Wn‎ | mkWn > mk > Главна страница
Jump to navigation Jump to search
Добре дојдовте на Викивести
на македонски јазик.
Моментално имаме / број на статии..

И вие можете да ги уредувате Викивестите!

понеделник, февруари 24, 2020, 0843

Најнова вест

Вести

Избрана слика

/

На денешен ден

/

За Викивести

Викивести на македонски јазик е osnovana je 16. veljače 2003.

Како да помогнам

Откако го совладавте воведот, започнете статија:

Останати проекти на Викимедија

Викиречник
Речник и тесарус
Википедија
Слободна енциклопедија
Викицитат
Збирка цитати
Викиизвор
Слободен извор документи
Викивидови
Директориум на видови
Викивести
Извор на вести со бесплатна содржина
Ризница
Заедничка медиумска колекција
Мета-Вики
Координација на Викимедија проектот