Wt/azb/آنا صفحه

From Wikimedia Incubator
< Wt‎ | azbWt > azb > آنا صفحه
Jump to: navigation, search
ویکی‌سؤزلوگه خوش گلمیسینیز!

تورکجه آچیقلامالی ۱۰۰٬۸۱۳ مقاله, یاخلاشیق 300 دیل

گزینتی: بوتون صفحه‌لربوتون دیل‌لرقونو فهرستیسؤزجوک نوع‌لار فهرستی

a A b B c C ç Ç d D e E f F g G h H ı I i İ j J k K l L m M n N o O ö Ö p P r R s S ş Ş t T u U ü Üv V y Y z Z

AtasözleriKöy adlarıTürkülerDeyimlerDeyişlerBelde adlarıTerimlerVikiDağarcık

بیزه گؤره

Wikimedia
Bir Wikimedia projesi

Vikisözlük imece yöntemiyle çokdilli özgür bir sözlük oluşturma projesinin ürünüdür. Vikisözlük'ün Türkçe dilindeki sitesi 2 Mayıs 2004 tarihinde kurulmuştur.

Bir ansiklopedi projesi olan Vikipedi'yi bütünleyici bir sözlük olması tasarlanan Vikisözlük bilinen sözlüklerin ötesine geçerek eş ve karşıt anlamlıları, atasözleri, deyimleri ve deyişleri içeren bir sözlük olmuştur. Amacımız, Vikisözlük'te sözcüklerin yalnızca anlamlarının yer alması değildir, onların gerçekten anlaşılır olmasıdır. Bu nedenle, burada sözcüklerin anlamlarının yanısıra kullanım örneklerini, söyleniş biçimlerini, köken bilgilerini, eş ve karşıt anlamlıları ile diğer dillerdeki karşılıklarını bulabilirsiniz.

Vikisözlük bir vikidir, yani herkes bu sözlüğe madde ekleyebilir ya da mevcut bir maddeyi değiştirebilir. Ancak katkıda bulunmadan önce yardım sayfalarını okuyunuz ve Vikisözlük'ün diğer vikilerden farklı ilkelere sahip olduğunu unutmayınız. Öncelikle sayfaların nasıl düzenleneceği konusunda bilgi edinerek öğrendiklerinizi önce Deneme tahtasında deneyiniz. Sorularınızı tartışma sayfalarında dile getirirseniz size yardım edecek deneyimli bir kullanıcı mutlaka çıkacaktır.

مقاله یاراد


چالیشماق اوچون

بیرده باخ